רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

חמישה יתרונות בבניית בית בישובי השומרון
חבל השומרון הוא אחד מהאזורים המתפתחים ביותר בישראל במהלך העשורים האחרונים. חבל ארץ זה גובל מצפון עם עמק יזרעאל, במזרח עם בקעת הירדן, במערב עם אזור השרון ובדרום עם חבל יהודה. בין היישובים היהודים השונים בחבל השומרון נמנים יישובים כגון: בית אריה, בית אל, אלקנה, עמנואל, ברקן, אלפי מנשה, קרני שומרון, קדומים ואורנית ובין יתר הערים בשומרון ניתן למצוא את העיר אריאל והעיר מודיעין עילית.
הקמת בית בשומרון מתאפשרות בכל אחת מהערים ובכל אחד מהיישובים המופיעים לעיל, וזאת לצד יישובים נוספים הנכללים במועצות האזוריות שומרון ומטה בנימין. בניית בית באחד מיישובי השומרון מאפשרת לכם ליהנות מחמישה יתרונות מובהקים בדרך להגשמת החלום הישראלי בכל הנוגע לבית פרטי עם גינה. חמישה היתרונות הנלווים לבניית בית בשומרון הינם:
 1. בתים פרטיים בתוך שכונות מגורים חדשות – בניית בית באחד מיישובי השומרון מתאפשרת במסגרת הרחבות בנייה המתקיימות בימים אלו בכל אחד מהיישובים המובילים בחבל השומרון. כפועל יוצא מכך, תוכלו ליהנות מסביבת מגורים חדשה המאפשרת לכם ליהנות מתשתיות חדשות.
 2. הקמת בתים פרטיים על שטח גדול מהממוצע הארצי- בתים פרטיים בישראל נבנים בממוצע על שטח כולל של עד 500 מ"ר, כאשר השטח הבנוי הינו בין 250 ל-350 מ"ר. לעומת זאת, בשומרון תוכלו לבנות את ביתכם על גבי שטח הגדול מהשטח הממוצע הארצי לבניית בית פרטי.
 3. עלות קרקע נמוכה יותר מהממוצע הארצי- העלות הנדרשת למטרות רכישת קרקע לבנייה בשומרון נמוכה בעשרות אחוזים מעלות הנדרשת לצרכי קרקעות במרכז הארץ וביישובי הפריפריה השונים ברחבי הארץ. יתרון זה מאפשר לכם לגבש תוכניות בנייה מושקעות במיוחד ולהשקיע את מירב כספיכם לצורך בניית בית החלומות ולאו דווקא לצרכי רכישת הקרקע.
 4. מרווחים גדולים בין בית פרטי אחד לשני- בנוסף לשטחים הגדולים העומדים לרשותכם לצרכי בניית בית פרטי בשומרון, תוכלו ליהנות מיתרון גודל נוסף הבא לידי ביטוי במרווחים הגדולים שבין בית פרטי אחד למשנהו. יתרון זה מאפשר לכם ליהנות מפרטיות מוחלטת בסביבת המגורים וזאת בניגוד לבתים פרטיים הנבנים בתוך שכונות מגורים בערים צפופות ו/או ביישובים שונים בהם כל שטח פנוי מיועד לצרכי בנייה.
 5. הנוף, הטבע והמרחבים- חבל השומרון הוא אחד מחבלי הארץ המרהיבים ביותר ביופיים בישראל, כאשר היקפי הבנייה הנמוכים בהשוואה לאזורים אחרים בישראל, מאפשר לכם ליהנות ממרחבי נוף עוד בפתח הבית.
לסיכום, בניית בית בשומרון היא ללא ספק אחת מההזדמנויות הנדל"ניות האטרקטיביות והמשתלמות ביותר בישראל ובעיקר לנוכח מחירי הדירות הגבוהים בארץ. בשורה התחתונה, תוכלו לבנות את בית חלומותיכם בשומרון במחיר של דירה (ואף פחות מכך) במרכז הארץ.
  CV  
0.;;;;;;;;;;;;;;;-++++++*-
קרא עוד
אם ניתן לזייף מסמכי מקרקעין?
מסמכי מקרקעין הם כמו כל מסמך משפטי אחר. מדובר במסמכים המתארים את הקרקע, אישורים שונים, שרטוטים וכדומה. כיום ישנם שימושים רבים שאפשר לבצע במסמכי מקרקעין, החל מהגשת בקשות להיתרי בניה ועד לניסיונות למכור את הקרקע. במקרים רבים, זיוף של מסמכי מקרקעין יכול לפתות מאוד.

זיוף שכזה יכול לאפשר לאדם לקבל היתרי בניה מהר יותר, להעלות את השווי של הקרקע ולאפשר לבצע "טריקים" רבים על הקרקע. יחד עם זאת, כמו זיוף של כל מסמך אחר, מדובר בעבירה פלילית חמורה מאוד ואיש לא רוצה להסתבך בעבירה מהסוג הזה.

זיוף קל יחסית

זיוף של מסמכי מקרקעין הוא לא דבר מסובך במיוחד. מדובר במסמכים סטנדרטיים פשוטים כאשר מול המקור, ובעזרת תוכנות מחשב שונות, ניתן לזייף את המסמכים בקלות רבה מאוד.

לכן גם הפיתוי גדול, ולכן כיום ניתן למצוא מקרים רבים בהם אנשים מזייפים מסמכי מקרקעין שונים, וניתן למצוא תביעות פליליות רבות אשר עוסקות באנשים שניסו לבצע את הזיוף הזה אך בסופו של דבר נתפסו על ידי רשויות החוק.

אז כן, ניתן לזייף מסמכי מקרקעין, אך בשום פנים ואופן לא כדאי לכם לעשות זאת, אתם עלולים לשלם על כך ביוקר.

פנו לעורך דין מוקדם ככל האפשר

אם נתקלתם במצב של מסמכי מקרקעין מזויפים חשוב מאוד שתפנו לעורך דין מומחה ומקצועי בתחום מוקדם ככל האפשר. עורך דין מקצועי יוכל קודם כל לאשר האם מדובר במסמכים מזויפים או שאלו באמת המסמכים האמיתיים של הקרקע.

לאחר מכן, במידה ואכן מדובר בזיוף, עורך הדין יסייע לכם לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם בגין אותם מסמכים מזויפים ולפנות להליכים משפטיים מתאימים במידה ונדרש לבצע זאת.

חשוב מאוד לפנות אל עורך הדין מוקדם ככל האפשר, כבר ברגע הראשון בו אתם מקבלים מסמכי מקרקעין שונים ורוצים לוודא את הנכונות של המסמכים הללו. כך תוכלו לקבל פיצויים במקרה של הטעיה, אך גם לעשות זאת לפני שתכניסו את עצמכם לעסקת מקרקעין שגויה ותתקלו בעגמת נפש רבה.
קרא עוד
השלבים בדרך לדירה חדשה
סוף כל סוף הגיע הרגע המיוחל, חסכתם מספיק כסף בצד ואתם מוכנים לבצע את הרכישה ככל הנראה החשובה ביותר בחייכם, דירה חדשה. מדובר בצעד גדול וחשוב, נקודת מפנה של ממש אשר תאפשר לכם להימנע מתשלומים חודשיים של שכירות, ותחליף אותם במשכנתא אשר צפויה להיגמר בנקודה כלשהי. בין אם מדובר ברכישת קרקע להשקעה או קניית דירה חדשה או מיד שנייה, בכתבה הבאה תוכלו לבחון את הדרכים השונות להשיג את הדירה המושלמת לה חיכיתם כל כך הרבה שנים.
 
רכישת דירה חדשה 
ברבעון הראשון של שנת 2016 נבנו מעל 8,000 דירות חדשות בישראל, כאשר הרוב הגדול (מעל 6,000) נבנה ביוזמה פרטית, וקצת מעל 2,000 דירות נבנו ביוזמה ציבורית תחת משרד הבינוי והשיכון. ממוצע משך הזמן בו דירה עומדת למכירה בשוק עומד על כמעט עשרה, אך כמחצית מהדירות אשר נבנו תחת יוזמה פרטית נמכרו כבר תוך 4 חודשים מרגע תחילת הבנייה. מחוז מרכז מוביל עם 33 אחוזים מכלל המכירות של הדירות ביוזמה פרטית, ומחוזות תל אביב וחיפה הראו 19 אחוזים כל אחת. מחוז ירושלים מראה את המספר הנמוך ביותר מבין כל המחוזות עם 6 אחוזים בסך הכל.
לפני שתתחילו לחפש דירות חדשות, עליכם קודם כל לדעת מהו האיזור בו תרצו לחיות. נסו לבדוק כבישי גישה, בתי ספר ומוסדות חינוך, מרכזים מסחריים ואווירה כללית לפני שתחליטו להתמקד בשכונה מסוימת. לאחר שביצעתם את החלטתכם, הציבו לעצמכם תקציב עם גבולות עבור הדירה, זכרו שכדי לקבל משכנתא עליכם להחזיק הון עצמי של לא פחות מ25% מערך הדירה. בין השאלות החשובות שתוכלו לשאול את עצמכם יגיעו מספר חדרי השינה בדירה, גודל מינימאלי, גובה ומרפסת, קרבה לתחבורה ציבורית ועוד.
 
קניית דירה מיד שנייה
גם דירה מיד שנייה לחלוטין מכבדת את בעליה. תוכלו לבחון את האפשרויות השונות ולשאול את עצמכם את אותם שאלות כמו בפסקה הקודמת, ובנוסף, תוכלו להתייעץ עם אנשים אשר מתגוררים בבניין כבר שנים כדי לגלות פרטים נוספים על האזור, הבניין והשכונה. שימו לב לבדוק את כל הפרטים ולהגיע לעומק הקורה כאשר אתם בוחנים דירה מיד שניה, תשתיות החשמל והמים, טחב ועובש בקירות וכו'. נסו לשמור את הרגשות שלכם לעצמכם כאשר אתם נכנסים לדירה, ואל תעשו שום דבר חפוז לפני הערכת השמאי.
 
רכישת קרקע להשקעה
במקרה והחלטתם לקנות קרקע בהליכי הפשרה להשקעה, מדובר במהלך נבון אשר יוכל לחסוך להם עד מאות אלפי שקלים. הפרויקטים השונים אשר מוצעים בימינו בשוק מאפשרים לנו למצוא הזדמנויות טובות להשקעה בדרך לדירה, נסו לבחון תוכניות להם היתרים בשלבים מתקדמים או אפילו פרויקטים בתהליך הבנייה, מה שיבטיח לכם ראש שקט והתקדמות מהירה מהרגיל. זכרו להצטייד בעורך דין מקרקעין אשר יוכל למזער את הסיכויים שתרכשו חתול בשק.
 
נמליץ לכם בנוסף להתייעץ עם חברים ובני משפחה בנוגע למיקום הדירה ואופן הרכישה, הרי אין חכם כבעל הניסיון.
קרא עוד
קניית דירה חדשה - מאיפה מתחילים?
ברוב המקרים, קניית דירה חדשה תהווה את הרכישה הגדולה ביותר שביצעתם, אלא אם כמובן לא מדובר בדירה הראשונה שברשותכם, אך בדרך כלל מדובר במהלך כלכלי חשוב שאין כמותו, כזה שיוכל לשדרג לכם את רמת החיים באופן משמעותי, או להכניס אתכם לצרות מהרגע הראשון. כדי למנוע זאת מראש, הכנו עבורכם מדריך קצר אשר יפרט את השלבים הנדרשים בדרך לדירה הבאה.
 
דירות חדשות או יד שנייה?
הוויכוח הנצחי בין קניית דירה חדשה או דירה מיד שנייה לא הולך להיגמר בזמן הקרוב, משום שלעולם לא תקום תשובה חורצת אשר תגרום לכל אדם להחליט ללכת על דרך אחת מהשניים. לשני האפשרויות יתרונות וחסרונות רבים, ומשום שלכל דירה עולם משלה, עלינו להתייחס לרצונות שלנו כאשר אנחנו מנסים למצוא את התשובה הנכונה.
פרויקטים חדשים צצים מכל עבר בכל שכונה חדשה או עיר מתפתחת, והם מציעים לנו מבחר של דירות חדשות בשפע. כאשר אנחנו מדברים על דירות מיד ראשונה, המחיר אמנם צפוי להיות גבוה ממחירי דירות מיד שניה, ובצדק. מדובר בדירה אשר אף דייר לא דרך שם לפניכם, והיא מציעה לכם שטח נקי בו תוכלו לעשות כל אשר על לבכם, כחומר ביד היוצר. בנוסף לעובדה שאתם יכולים להיות רגועים ולקחת את הזמן עד לתאריך השיפוץ המקיף הבא, דירה חדשה בבניין חדש משמע גם תשתיות חדשות, בין אם מדובר בזרם מים חזק או חיבור מהיר יותר לאינטרנט, השנים היפות ביותר של הדירה יהיו שלכם לניצול חופשי.
דירה מיד שנייה מציבה לנו את האפשרות הזולה מבין השתיים, ולא תמיד תהיה היא הטובה פחות. אם בדקתם את הדירה לעומקה ולרוחבה, את כלל התשתיות, השכנים הסמוכים, אזור המגורים ואת כל האותיות הקטנות שהדירה מציגה, תוכלו לדעת בדיוק לאן אתם נכנסים, ואם הדירה מתאימה לכם כמו כפפה ליד, אין שום סיבה בעולם לבחור בקניית דירה חדשה אותה לא תוכלו לבדוק לעומק הקורה כפי שתוכלו כאן.
 
מהם השלבים לרכישה בטוחה?
קודם כל עליכם לצבור הון התחלתי של כ-30 אחוזים משווי הדירה הרצויה. לפני שעשיתם זאת לא תהיה לכם האפשרות לבקש משכנתא מהבנק, אז אין טעם לנסות. לאחר שצברתם את ההון הראשוני, עליכם להתחיל לחפש את האזור או השכונה המושלמת בה תרצו לגדל את ילדיכם ולהעביר את שעות הפנאי.
כעת, הגיע הזמן למצוא את הדירה אשר תאכלס אתכם לשנים הקרובות. שימו לב לבדוק את כל התשתיות בדירה, לשאול שכנים ועוברי אורח מספר שאלות אשר יעזרו לכם לסדר את הראש (נסו להכין את השאלות מראש), בדקו את צירי הגישה השונים לאזור המגורים והצטיידו בשמאי ועו"ד מקרקעין אשר יתנו את חוות הדעת המקצועית שלהם. מה שנשאר לכם לעשות לאחר שבחרתם את האחת, הוא להתחיל בשלב הרכישה, בהצלחה!
קרא עוד
רכישת נדל"ן בארץ או בחו"ל?
אם אתם מתלבטים איפה להשקיע את הכסף שלכם או רוצים להיות בעלי נכס כלשהו אבל אינכם יודעים את היתרונות והחסרונות המסתתרים ברכישה בארץ או בחו"ל, המשיכו בקריאת המאמר שלנו ותוכלו לגלות מה עדיף.
כפי ששמתם לב ב-10 השנים האחרונות, מחירי הדירות בישראל רק ממשיכים לעלות. מדברים על ירידה כל הזמן אם מצד חברי כנסת ואם מצד כלכלנים ואנשי מקצוע, אך בפועל, בינתיים אלו דיבורי סרק. כי הכל רק עולה ועולה.

למה תעדיפו לרכוש נכס בארץ או מהם היתרונות בכך?

קרבה פיזית – הכוונה היא שבתור משקיעים, אתם רוצים "להרגיש" את הנכס, לראות אותו בפועל ולא בתמונות או בסרטונים. אתם רוצים להגיע אל הנכס, להתרשם ממנו, לבדוק בדיוק על מה מדובר. גם אם מדובר על נכס שנמצא במרחק כמה שעות מכם, אתם עדיין תעדיפו אותו, על פני נכס שנמצא בחו"ל ומרוחק מכם במרחק שעות טיסה.
מגמת השוק – אתם צופים אך ורק עליות, כמו שהיו עד עכשיו. לכן, אם תרכשו נכס, מבחינתכם, בגלל העליות, הוא יהיה שווה הרבה יותר בעוד כמה שנים ואז תוכלו לבחור אם למכור אותו ולהנות מהרווחים או אולי להמשיך להחזיק בו ולחכות להצטברות רווחים גבוהים יותר.
שפה – כשנמצאים בארץ, לא צריך לשבור את הראש ולנסות לדבר בשפה אחרת או לקחת איש מקצוע שידבר בשבילכם. אתם עושים זאת בעצמכם, אתם גם מכירים כבר את המנטליות המקומית ויודעים שתוכלו להתמקח על המחיר ועל דברים נוספים בנכס.

רכישת נדל"ן בחו"ל

תהליך הרכישה שונה לחלוטין מהרכישה בארץ. יש לבדוק נתונים שאינם ידועים לכם כמו גובה המיסים שיש לשלם על הנכס, תשלומים כמו ארנונה, מים, ועד בית – האם הם על חשבון המשכיר או על חשבונכם. המנטליות שונה לחלוטין מזו שבישראל ועל כן יש לחקור ולהתעמק בה, על פי האזור בו בחרתם להשקיע.
מבחינת השפה, אם מדובר על שפה בינלאומית כמו אנגלית, לא צריכה להיות לכם בעיה להתנהל מול אלו שאתם רוכשים מהם את הבית. אך אם מדובר על שפה אחרת, הרי שתצטרכו להעזר באיש מקצוע.
אך בכל זאת למה ההשקעה כן הופכת כדאית בחו"ל? משום שהתשואה שתקבלו על הנכס תהיה הרבה יותר גבוהה וגם משום שיש לכם מבחר גדול יותר של נכסים, שיכולים להתאים עבורכם, במידה ויש לכם תקציב מוגבל. כיום, תוכלו לרכוש נכס בארה"ב, בסכום של 50 אלף דולרים ולבצע את הרכישה מהארץ, על ידי שימוש בשירות
העברת כספים לחו"ל ובחברה שתדאג לטפל לכם בנכס, למצוא שוכרים ואפילו
לתקן את הנכס במידה ויש קלקול או בעיה מסוימת.

שורה תחתונה – מה עדיף?

בסופו של דבר, הכל מסתכם לסכום הכסף שיש ברשותכם. אם סכום הכסף הוא לא גדול, תמיד תוכלו לקחת את האופציה של רכישת נכס בחו"ל ולדעת שכל חודש, תקבלו תשלום שכירות, מה שיכול לכסות לכם את הוצאות השכירות בארץ או אפילו לעזור בתשלומי המשכנתא.
אם צברתם סכום כסף גדול משמעותית, תוכלו לקנות נכס בארץ ולגור בו, אם הוא מתאים עבורכם או להשכיר אותו וגם להנות ולקבל קצת רווחה כלכלית, מהשכירות החודשית. אך יחד עם זאת, זיכרו שהתשואה שתקבלו על נכס שתרכשו בחו"ל, תהיה הרבה יותר גבוהה. אז ההשקעה בחו"ל, הופכת למשתלמת בהחלט.
קרא עוד
בחירת משרד אדריכלים לתכנון הבית
כשאנחנו מתכננים לבנות את בית חלומותינו נצטרך להיעזר במשרד אדריכלים מקצועי שיש לו ניסיון בתכנון בתי יוקרה או בתכנון בתים פרטיים. משרד אדריכלים מקצועי הוא הכתובת לכל בעיה, קושיה בתהליך הבנייה של הבית. הם אלו שיחברו בין כל אנשי המקצוע ושינצחו על כל העבודה של אנשי המקצוע ויהיו איש הקשר האישי שלנו. 

השאלה הנשאלת לרוב - כיצד בוחרים את משרד האדריכלים הזה, שיהיה המענה המושלם עבורנו.
משרד אדריכלים שיידע לכבד את הבקשות שלנו, להקשיב לנו ולקחת בחשבון את הרצונות והמאווים שלנו שקשורים לתהליך הבנייה. שיעסיק אדריכלים מקצועיים שנוכל להתחבר בקלות לסגנון ולעבודות שלהם ושנוכל לעמוד בתקציב שהוא דורש. להלן כמה טיפים לבחירה של משרד אדריכלים מקצועי שיתאים לכם.
פגישה היכרות עם משרד האדריכלים    

דבר ראשון ואולי החשוב מכל הוא אדריכל שיוכל להתחבר למבנה האישיות שלכם, לסגנון שלכם ויאהב את מה שאתם מדמיינים. כל עוד הוא יתחבר אל היעד שלכם, הוא ילווה אתכם לכל אורך התהליך יד ביד. חשוב מראש גם לבחור משרד אדריכלים שיתאים לתקציב שהקצבתם, ולא פחות חשוב מזה שהתוצאה שאתם מבקשים לקבל תהייה תוצאה שתרצו לראות, תרגישו שהיא תואמת את האופי והטעם שלכם וזה מה שאתם מייחלים לעצמכם ללא פשרות. כשאתם נפגשים עם אדריכל כזה או אחר תראו לו תמונות שזהות למה שאתם מבקשים לבנות. תדברו אתו על נושאים משותפים על מנת לבדוק אם אתם באותו הראש ובאותו הסגנון. שתפו אותו ברצונות שלכם ותראו עד כמה הוא מכיל אותם.

תפקידו של משרד אדריכלים    

כשאתם נמצאים בשלב של בחירה של משרד אדריכלים חשוב שתדעו מה תפקידם; הם אלה שדואגים שבתיק התוכניות של הבית יהיה את כל התוכניות הרלוונטיות לכל תהליך הבנייה. עליכם לדאוג שבהסכם שחתמתם עליו יהיו מפורטות התוכניות למשעי. מתוקף תפקידו של האדריכל הוא גם צריך להיות אחראי על תקציב העלויות, הוא מודע לתקציב הקיים וצריך לדעת איך וכיצד לחלק אותו בין כל הגורמים הרלוונטיים. ללא עלויות של הבניה לא ניתן לתכנן בנייה של בית. תקציב הוא חלק חשוב וזאת אדריכל מיומן יוכל וצריך להכיר ולדעת לעשות במקצועיות.
הכנת סקיצות  במשרד אדריכלים            
משרד אדריכלים מיומן צריך להכין סקיצות של התוכניות ושל כל הפרספקטיבות של החזיתות ופנים הבית. הוא יכול להכין הדמיה שמתארת את הבית ולפיה הוא יוכל להעניק לכם תמונה כללית של הבית שלכם ולדעת מה תרצו לשנות או להשאיר. מקובל לאחר שתיים או שלוש פגישות להגיע להסכמה בין כולם על התוכנית המוגמרת ולצאת לפועל. 

המלצות וחוות דעת
כדי להגיע לאיש המקצוע המהימן ביותר חשוב שתתייעצו עם מכרים שנעזרו בשירותיי אדריכלות ותקבלו מהם חוות דעת והמלצות. ניתן גם לבדוק ברשת האינטרנט ולקבל המלצות שם על משרד אדריכלים מקצועי. בחירה של אדריכל היא בחירה חשובה שיכולה להיות גורלית מאוד עבורכם, לכן חשוב להקדיש לה את הזמן, לא להיות נחפזים ולהחליט בתבונה.
קרא עוד
מה לבדוק כשעוברים ליישוב קהילתי
כל שינוי הוא קשה – גם שינוי שעושים מרצון ומדעת. מעבר ממקום מגורים אחד למשנהו הוא ודאי שינוי שיש לו היבטים שונים והשפעתו גדולה. הוא כרוך בעזיבת סביבה מוכרת ומחייב הסתגלות לסביבה חדשה. שינוי הכולל מעבר מעיר ליישוב קהילתי הוא לא רק שינוי גיאוגרפי אלא שינוי באורח חיים. שינוי בשיטת חיים. לפני שעוברים ליישוב קהילתי כדאי לברר נושאים שונים, ולו רק כדי להפחית את החשש מהלא נודע ולדעת לאן פניכם מועדות.
ההיכרות המוקדמת, מבעוד מועד, חשובה בכל מקרה שבו מעתיקים מקום מגורים; ככל שלומדים יותר על המקום החדש שאליו עוברים, כך, בהתאמה, ניתן להפיג חלק מהחששות, הטבעיים והמובנים בהחלט כשמקום נעשה פחות זר הוא נעשה יותר מוכר.
 

ייחודו של היישוב הקהילתי

יישוב קהילתי אינו "עוד מקום" יש לו מאפיינים ייחודיים, ההופכים את הבדיקה לפני המעבר אליו כחלק מתהליך ההכנה לקראתו. כאשר נדרשים למושג
התחדשות עירונית נדרשים לא רק לתהליכי אורבאניזציה (עיור) אלא גם לתהליך, המבטא מגמה הפוכה: ביקוש גובר והולך למעבר ליישובים קהילתיים כחלק מהרצון לשפר את איכות החיים בכלל ובהיבט האקולוגי בפרט.
 

בחירה בחיי קהילה

כדי לחיות בקהילה צריך לבחור בחיים קהילתיים. לפני שעוברים ליישוב קהילתי חשוב לבקר בו פעמים אחדות, להתוודע אל אנשים שחיים בו, להכירם, לשוחח עמם, לדבר עם משפחות שהגיעו אליו מהעיר ולשאול אותם על אודות השינוי שהם חשים.
חשוב גם ללמוד על אודות סוג הקהילתיות שביישוב. ישנם ישובים שחיי הקהילה שם יותר אדוקה ומעורבת וישנם ישובים בהם יש פחות מעורבות וזיקה קיבוצית מצד המשפחות. קהילה כזו שכל משפחה חייה את חייה עם התערבות מינימאלית.
כמובן  שלכל משפחה שמורה הזכות והאפשרות לקבוע את מידת הקרבה שלה אל משפחות אחרות ביישוב, אשר החיים הקהילתיים המשותפים בו מזמנים אפשרויות רבות בכלל ובחגים בפרט להתוודע אל משפחות אחרות המתגוררת בו וליצור קשרים (הנוצרים באופן טבעי מעצם היותנו יצורים חברתיים...).
אך עם זאת, כדאי ורצוי שתהייה התאמה בין מעורבות המשפחה לבין הקהילה. זאת אומרת, משפחה אשר מעוניינת במאה אחוז פרטיות והתערבות מינימאליסטית בכל מה שקשור לחיי הקהילה, אולי לא כדאי שתעבור ליישוב בו נדרשת התערבות מקסימאלית מהקהילה.
נתון מעניין הוא כי עם הפרטת חלק ניכר מהקיבוצים בתנועה הקיבוצית, אורח החיים בהם דומה ומזכיר את אורח החיים ביישובים הקהילתיים והלכה למעשה, במובנים רבים, הקיבוץ המופרט הופך ליישוב קהילתי.
 
  

בדיקת שירותים קהילתיים

מלבד חיי קהילה- האנשים החיים בה ואופי הקהילה חשוב לא פחות מתן השירותים שהישוב מספק. האם קיימים בו שירותים קהילתיים חשובים כגון בריאות וחינוך ברמה נאותה. חשוב לברר האם, במידה שיש לכם מקומות עבודה שאתם מתכוונים להמשיך לעבוד בהם, אם הם נמצאים במרחק נסיעה סביר, או, לחלופין, לבחון אפשרויות תעסוקה חלופיות לפני המעבר ואולי כתנאי לו.
 

קשרים חברתיים

לסיכום, לפני המעבר ליישוב קהילתי כדאי לברר אודות היישוב אליו אתם חפצים לעבור. כדאי ורצוי לבדוק עם אופיו של המקום, האם הוא מותאם לאישיותכם, ולאופייכם. כדאי לבדוק אודות השירותים שהיישוב מציע וכמובן שיש להכין את ילדיכם לקראת המעבר מעיר ליישוב.
 
קרא עוד
​מה צריך לבדוק לפני רכישת דירה
קניית בית בשומרון

ההחלטה על רכישת דירה הינה החלטה חשובה מאוד בחיים. יש אומרים שזוהי ההחלטה החשובה ביותר מיד לאחר ההחלטה עם מי להתחתן או באיזה מקצוע לחיים כדאי לבחור. מכיוון שאיש אינו קונה דירה כמעשה שגרה, חשוב מאוד לגשת לעניין לאחר בחינה מדוקדקת של כמה קריטריונים חשובים. בין השאר חשוב לבדוק:
את גודלה של הדירה שנראית לכם.
את סביבת המגורים שבה מצויה הדירה המועדפת.
את רמת הפיתוח הסביבתי של שכונת המגורים.
את טיב הקבלן שבנה את הדירה ואת איכות הבניה.
את אפשרויות המימון שיתאימו לכם. 
גודל שעונה על הצרכים 
לפני שממהרים לחתום על חוזה לרכישת דירה כדאי לעצור לרגע ולבחון את הגודל שלה. חשוב לשים לב שלמספר החדרים יש כמובן משמעות אבל יש לכך רק משמעות חלקית. שתי דירות בנות ארבע חדרים, למשל, יכולות להיות שונות למדי בגודל שנמדד במטרים רבועים. יתרה מכך, לא רק למטרז' כשלעצמו יש משמעות בלבדית. כאשר הדירה מסודרת נכון מבחינה פנימית היא יכולה להיות נוחה במיוחד ואפילו יותר מדירות שהסידור הפנימי והחלל הפנימי שלהן לא תוכננו באופן כזה.
סביבת מגורים ופיתוח סביבתי 
כאשר רוכשים דירה לא רוכשים נכס בחלל ריק. החשיבות של הסביבה שאליה מתכננים לעבור, האופי הצפוי של השכנים וגם הפיתוח הסביבתי חשובים מאוד ובפרט למשפחות עם ילדים. כאשר עוברים לדירה מרווחת, נעימה ויפה וכאשר זוכים ליהנות גם מסביבת מגורים איכותית, עם קרבה לצירי תנועה ועם פיתוח והשקעה סביבתית בתשתיות מקבלים לא סתם בית אלא – איכות חיים.
הקבלן ואיכות הבניה
כולם יודעים שזהות הקבלן משפיעה מאוד על טיב הדירה ועל אופייה. לפני שרוכשים דירה כזאת או אחרת חשוב לשים לב לזהות הקבלן, חשוב לשים לב לאני מאמין שלו, חשוב לבדוק עד כמה הוא מקפיד על איכות הבניה.
בשנים האחרונות כבר הוכח שלא רק חברות בניה גדולות מציעות פרויקטים איכותיים. למעשה, לעיתים דווקא חברות קבלניות מסדר גודל פחות גדול מצליחות להגיע לתוצאות יפות בזכות היחס האישי ובזכות היכולת לפקח על כל פרויקט בנייה בצורה הטובה ביותר.
אפשרויות המימון 
השלב האחרון שחייבים לעבור לפני שרוכשים דירה הוא בחינת אפשרויות המימון. לרוב, המימון ייעשה תוך שילוב שיל הון עצמי ביחד עם משכנתא. עם זאת, יש משמעות לשאלה באיזו צורה פורסים את המשכנתא כך שההחזר יהיה סביר והגיוני. קבלת ייעוץ מתאים בבנק או מיועץ משכנתאות פרטי יבטיחו לא רק דירה נאה ואיכותית אלא גם החזר חודשי שמתאים לכם. 
קרא עוד
​כיצד לבצע מיחזור משכנתא?
לא ניתן להפריד כיום רכישת דירה מלקיחת משכנתא, כאשר דבר ידוע הוא שההשלכות הכלכליות של המשכנתא נותנות את אותותיהן עשרות שנים קדימה. לכן, כשבוחרים משכנתא חשוב לבצע זאת לאחר מחשבה מעמיקה ותוך לקיחת משתנים רבים בחשבון. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת הוא גם שכבר לוקחים משכנתא, ניתן במהלך השנים לשנות אותה באמצעות הליך מיחזור משכנתא. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הליך זה ועל האופן בו ניתן לבצעו.
מהו מיחזור משכנתא?
המונח
מיחזור משכנתא מתייחס ללקיחה של משכנתא חדשה, בתנאים שונים לחלוטין, במקום זו הקודמת. כמובן שהסכומים המחושבים לצורך המשכנתא החדשה הם אלה שעוד נותרו לשלם על הקודמת. תרחיש ראשון אשר עשוי להפוך את הצעד הזה לכדאי הוא שינוי מסוים בתחום המשכנתאות, שפשוט מביא לכך שיש מסלולים אטרקטיביים הרבה יותר מזה שנלקח בזמנו. חשבו, למשל, על מצב בו הריבית על המשכנתאות יורדת, עובדה שהופכת מסלולים "חדשים" למשתלמים יותר. בנוסף, תנאים של תחרות בין בנקים שונים, כיאה לתחום המשכנתאות, עשויה להביא להצעות משתלמות הרבה יותר מהמסלול הקיים של המשכנתא.
 
גם המאפיינים האישיים של האדם שלקח את המשכנתא צריכים להילקח בחשבון. יכולת ההחזר שלו עשויה להשתנות, לטובה או לרעה, במהלך השנים הארוכות בהן נדרשים תשלומי המשכנתא. כאשר הוא מגלה כי התשלומים הנוכחיים "כבדים" עליו, הוא עשוי להיות מעוניין במסלול חדש לחלוטין. גם התרחיש האחר, בו משתפרת היכולת הכלכלית ומעוניינים לסיים עם המשכנתא כמה שיותר מהר, הוא בהחלט בגדר אפשרות.
 
כך ממחזרים משכנתא כיום
 
מיחזור משכנתא הוא הליך שכולל בתוכו מספר שלבים, כך שייתכן מאד שהבנק ממנו נלקחה המשכנתא יערים קשיים מסוימים. הצעד הראשון בדרך להצלחת התהליך הוא בחינה של כדאיות המחזור, תוך התבוננות הן על המסלולים ביניהם משווים והן על העלויות הכרוכות במיחזור משכנתא. ההליך כרוך בעמלת פירעון מוקדם, כשלצד זה ייתכנו עמלות עבור אי הודעה מוקדמת ועוד. לכל אלה יש השפעה כלכלית, כך שברור שלא ניתן או מומלץ לבצע מיחזור משכנתא מדי מספר חודשים. ניתן להיעזר בגורמים מקצועיים, דוגמת יועצי משכנתאות, כדי ללמוד על הכדאיות של התהליך.
 
הליך מיחזור המשכנתא מצריך מספר פעולות שיש לבצע בבנקים עצמם. נדרש לקבל אישור עקרוני מהבנק לביצוע המיחזור, כשלצורך זה שוקלים אנשיו את מוסר התשלומים של אותו אדם: תשלום שאינו סדיר מקטין מאד את הסיכויים לאישור המיחזור. גם בבנק בו מעוניינים לקחת את המשכנתא החדשה נדרש לבצע מספר פעולות, המקבילות למעשה להליך הלקיחה של משכנתא מאפס.
קרא עוד
חשיבותה ויתרונותיה של בנייה ירוקה בתכנון בית
בנייה ירוקה היא בניה ידידותית לסביבה, שבה הקבלנים והאדריכלים דואגים להשתמש בחומרים לא רעילים, למזער את הנזק לכדור הארץ בעת הבנייה וליצור לעצמינו סביבה בריאה ואיכות חיים טובה יותר בבית מגורינו. מדובר בתחום נפוץ במיוחד בשילוב עם בניה קלה. בנייה ירוקה היא תחום משתנה ומתפתח, שהפך להיות מאוד פופולארי בשנים האחרונות, עקב שינויים משמעותיים במודעות הסביביתית שלנו בארץ וכן בעולם, ובמודעות אודות הנזק שאנו גורמים לסביבה ולעצמנו.
הבנייה הירוקה היא מערכת המורכבת מתכנון של בתים ידידותיים לסביבה. המערכת היא מורכבת ויש להתחיל את הבנייה הירוקה כבר מהשלב הראשון של בניית בית חדש.
יתרונותיה של הבנייה הירוקה הם רבים, להלן רשימה חלקית של הייתרונות:
1 . חומרי הבנייה חסכוניים, ובעלי עמידות גבוהה. לכל פרויקט בניה קלה מחירים שונים אך בכללי מדובר בפרוייקט זול יותר. יש לציין לגבי החומרים, שבעקבות עמידותם אין צורך בתחזוקה שלהם לעיתים קרובות.
2 . בידוד תרמי הוא חסכוני ויעיל. הבית פחות יושפע משינויי מזג האויר וכך נחסוך בחשמל על חימום או קירור של הבית באמצעות מזגנים, מאווררים ותנורי חימום למיניהם.
3 . מערכות מחזור מים, המנצלות מים ממוחזרים למטרות כביסה, ניקיון וכדומה, חוסכות לנו כסף רב.
4 . תרומה סביבתית- מודעות סביבתית ומאמץ להגן על איכות הסביבה ישפר את איכות החיים שלנו, יגן על כדור הארץ, ייצור אויר נקי יותר, מים נקיים יותר ובאופן כללי ישמרו על העולם שלנו נקי, בריא ונעים למחייה.
איך עובדים בשיטת בנייה ירוקה?
כדי לבנות בשיטת בנייה ירוקה נשמור על מספר כללי ברזל:
1 . שימור משאבים טבעיים.
2 . הקטנת הפגיעה בסביבה.
3 . מקסום היעילות האנרגטית של הבית.
4 . שיפור איכות האוויר בבית ובסביבתו.עוגן
חשיבות הבנייה הירוקה:
המטרה העיקרית של הבנייה הירוקה היא כמובן לצמצם את ההשפעה השלילית שיש לבניה המודרנית על הסביבה, עד כמה שניתן. לשיטה זו יתרונות נלווים כמו חיסכון כלכלי,  אך החשיבות העיקרית של שימוש בשיטות בניה ירוקה היא בשמירה על הסביבה בה אנו חיים. 
את הבנייה הירוקה פיתחו בעזרת שימוש בידע וטכנולוגיות מתקדמות, ופיתחו מערכות חדישות שמספקות פתרונות מחזור וחיסכון לבית. בעת תחילת הליך בנייה ירוקה נתייחס לחיסכון באנרגיה, חיסכון במים, מחזור מים, בחירת אתר הבנייה, פיתוח שטחים, שימוש בחומרים ירוקים, צפיפות הבנייה ועוד רבים. 
זהו הליך מורכב ולא זול במיוחד, אך בהסתכלות רחבה לטווח הארוך ההליך יחסוך לכם כסף, ישפר את איכות החיים שלכם והסביבה בה אתם נמצאים, וכן יתרום רבות לסביבה.
קרא עוד
מה צריך לבדוק כשבוחרים חברה קבלנית
בחירה של חברה קבלנית לצורך עבודות בנייה או שיפוצים היא בחירה חשובה מאד שאין להקל בה ראש. ישנן השלכות רבות לבחירה נכונה או לא נכונה של חברה זו ויש השפעה רבה על פעולות עתידיות כאשר בוחרים את החברה. כאשר מתמקדים בתחום מסוים מאד, כמו למשל חיפוש משקים למכירה חשוב לוודא שהחברה הקבלנית שבוחרים מתמחה בעבודות הקשורות במשקים ויכולה לתת את המענה הנכון והמתאים ביותר. כאשר מתלבטים בין כמה חברות ישנם כמה שיקולים שחשוב לקחת בחשבון.

ישנם כמה דברים שחשוב לבדוק כאשר מחפשים חברה קבלנית. הדבר החשוב ביותר הוא המלצות וחוות דעת מלקוחות המכירים את החברה ועברו אתה תהליך של בנייה, שיפות או ליווי בחיפוש ומציאת משקים למכירה. כך אפשר לבחון ממקור ראשון את העבודות של החברה, אדיבות ושירותיות העובדים והמנהלים וכמובן היושר, ההגינות והאמינות. ברגע שמתחילים עבודות עם חברה קבלנית לא ניתן בדרך
כלל לעצור אותן באמצע ולכן חשוב להיות שלמים לגמרי עם הבחירה.

ליווי בעת בחירת מגרש


ישנן חברות קבלן המציעות שירותי ליווי בעת חיפוש משקים למכירה או כל סוג אחר של נכס לבנייה, להשקעה או למגורים. עובדי החברה יידעו בדיוק היכן לחפש ואיך לכוון את הלקוח לכיוון הדרוש לו מבלי לבזבז את זמנו ואת הכסף שלו. בנוסף, מנהלים של חברה קבלנית כזאת יכירו מקרוב את תהליך המכירה והעברת הבעלות ויוכלו לייעץ איך הכי מומלץ לבצע את התהליך, באופן שיהיה המהיר ביותר, הנוח ביותר ללקוח וגם כמובן תוך מציאת המחיר האטרקטיבי ביותר עבור הלקוח.
כיום ישנם הרבה מאד משקים למכירה וכדאי תמיד לעקוב אחרי הפרסומים בעיתונות הכתובה או בעלוני פרסומת הקשורים לעולם הנדל"ן, הבנייה והנכסים. כאשר הלקוח מכיר אט אט את השוק והופך להיות בקיא בתחום - יהיה לו קל יותר להבין את הלך הרוח, להבין מתי הכי כדאי לבצע את הרכישה וכמובן יידע איזה מחיר להציע על מנת להגדיל את הסיכויים שלו להצליח בקנייה. גם כאן, כמו בתחומים אחרים, מומלץ לבצע סקר שוק רחב ויסודי ככל האפשר.

בחירה נבונה

בין אם מדובר על משקים למכירה או בחברה הדרושה לצורך עבודות בנייה ושיפוצים - חשוב לקחת את הזמן בהחלטה על זהות החברה שתבצע את העבודות. לא מומלץ להקל ראש בבחירה וכדאי להתייעץ עם מי שמבין בנושא ודעתו אמינה ומהימנה.
קרא עוד
תהליך הפשרת קרקעות לצורך מכירה או השקעה
תהליך הפשרת קרקעות, הוא תהליך שנועד ליצור שינוי ביעוד הקרקע על מנת שיהיה ניתן למכור אותה, ולבנות עליה מבנים מסוגים שונים. תהליך זה הינו תהליך בירוקראטי לא קצר, אך בסופו אפשר להציע קרקעות למכירה למשקיעים שונים.

הקרקעות במדינת ישראל, ברובן, שייכות למינהל מקרקעי ישראל, חלק מהקרקעות מיועדות לבנייה ואחרות נחשבות קרקעות חקלאיות. במהלך שנות התשעים עקב שחיקה בענף הכלכלי והיעדר קרקעות לבנייה, החלה המדינה להפשיר קרקעות מתוך כוונה שגורמים שונים יוכלו לרכוש אותה ולהשקיע בהן, כלומר לבנות עליהן. לצורך זה, החל תהליך מוסדר של הפשרת קרקעות.
במסגרת תהליך הפשרת קרקעות, הקרקע עוברת שינוי יעוד, מקרקע חקלאית לקרקע לבנייה. תהליך זה מתבצע במסגרת תוכניות מתאר מקומיות ומחוזיות. קרקע יכולה להיות מופשרת רק אם התוכנית שהמליצה על כך מאושרת בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. כאן חשוב לשים לב, לא מעט גורמים אשר מציעים קרקעות למכירה, בוחרים שלא לספר לרוכשים, שאומנם הם רכשו קרקע להשקעה אך עדיין היא לא הופשרה לצורך בנייה. לכן כשרוכשים קרקעות לצורך השקעה או בנייה, חשוב להשתמש בשירותיו של עורך דין מקצועי שיבחן את המצב של הקרקע והאם אכן היא הופשרה לצורך בנייה.
מדוע קרקעות צריכות להיות מופשרות

מדינת ישראל יצרה תוכנית מתאר (תמ"א 35) שמטרתה להפשיר קרקעות חקלאיות מצד אחד לצורך בנייה ומצד שני לשמר אזורים חקלאיים לצורך עבודה חקלאית וכן לשמור על שטחים ירוקים ומרקם החיים הקיים. תוכנית זו גם עוזרת לצרכנים להבין, היכן בדיוק קרקעות למכירה יש להן סיכוי גדול יותר להיות מופשרות. למשל, אם מדובר בקרקעות חקלאיות אשר רחוקות מאזורי מגורים ושטחים עירוניים, אז סביר להניח שהן לא יופשרו בקרוב. לעומת זאת, במידה ומדובר בשטחים אשר קרובים לאזורים בנויים, יש הרבה יותר סיכוי שהקרקעות יופשרו ויהיה ניתן לבנות שם.
לכן כשמחפשים קרקעות למכירה, יש לבחון היטב מה המצב שלהן והאם הן מיועדות באמת לצורכי בנייה או שמא יחלוף זמן רב עד שזה יקרה.
קרקעות למכירה לצורכי השקעה
ישראלים רבים מחפשים לרכוש קרקעות אשר מוצעות למכירה לצורכי השקעה. הרעיון הוא מאוד ברור, קרקע היא עסק רווחי, אפשר להרוויח מהן לא מעט, אם זה באמצעות החכרה או בנייה של מבני מגורים או מבני מסחר שונים.
להבדיל מהשקעות אחרות, הרי שמחירי הקרקע עם הזמן עולים (במיוחד בישראל בה יש היצע נמוך של קרקעות), והיא לעולם לא נעלמת. לכן רכישת קרקעות אשר מוצעות למכירה היא מאוד משתלמת. אך מאחר ומדובר בעלויות לא זולות, יש לוודא שתהליך הרכישה עובר חלק ואכן הקרקע מופשרת או עומדת בפני תהליך מהירה של הפשרה, אחרת גם אם הרכישה תתבצע, הרי שההשקעה הכספית לא תישא שום פרי אמיתי ושום רווח כלכלי.
קרא עוד
לעבור מעיר הגדולה ליישוב קהילתי
החיים הם מה שאתם מתכננים לעצמכם ומה שהחיים מזמנים לכם. יש מי שבוחר לחוות את חייו בעיר הגדולה, אך יש את מי שגילה את הישוב הקהילתי, שמאפשר רמת ואיכות חיים קצת שונה. כדי להיות בסיטואציה בה אתם נמנים עם אותה אוכלוסייה שעברה את השינוי המבורך ועברה להתגורר בישוב הקהילתי, עליכם להכיר את סגנון החיים ולהבין מה את מפסידים, כשאתם ממשיכים לגור בעיר.

אז נכון, העיר מאפשרת יתרונות שונים ומגוונים, אך במערך המאזן שבין היתרונות לבין החסרונות, אין כלל ספק כי היישוב הקהילתי מתעלה על העיר, ולא אנחנו לא משוחדים. במאמר הבא ננסה לספק לכם את היתרונות הרבים מהם ניתן ליהנות ביישוב הקהילתי.

מדוע להתגורר בישוב קהילתי
הסיבות למגורים בישוב קהילתי הם רבים ומגוונים ובחלק זה של הכתוב, בחרנו להציף עבורכם מספר יתרונות מהותיים, שיאפשרו לכם ליהנות מהחיים ולחיות אותם בשלוות נפש שאין דומה לה.

ישוב קהילתי מאפשר לכם ליהנות משקט יחסי, אותו קשה מאוד לאתר בעיר. הישוב על פי רוב, אינו סואן ו/או כולל כלי רכב רבים בדרכים, הוא לא מאגד בתוכו אוטובוסים רבים שלא פוסקים מנסיעות ובגדול אתם יכולים להימנע מרעשי הכבישים הסואנים שמאפיינים את העיר וכפועל יוצא ליהנות מאוויר נקי יותר. כל עוד אתם בוחרים לרכוש
דירות בשומרון, דירות ביו"ש ובאופן כללי דירות בישובים קהילתיים, אתם זוכים בשקט יחסי.

דירות בעלויות סבירות ותמורה גדולה אל מול הרכישה וההשקעה הכספית. היה ואתם מבקשים להתגורר בישוב קהילתי, אתם מקבלים על עצמכם את העובדה, שתמורת אותו הכסף שתשקיעו בנדל"ן בעיר, תקבלו תשואה גבוהה יותר. סביר שהשטח והבית יהיה גדול יותר, כך שתוכלו ליהנות מאיכות ורווחה גדולה יותר ובעיקר אם אתם מנהלים משק בית עם מספר ילדים.

בישובים קהילתיים הילדים שלכם בטוחים ומועסקים יותר. על פי רוב, היישובים הם מתחמים סגורים בהם הילדים שלכם יכולים להסתובב בבטחה. רוב האנשים בישוב מכירים האחד את השני, בישוב לרוב מתקיים בית ספר יסודי, קיימת בריכה, מרכז קהילתי בו נפגשים בני הנוער ועוד, כך שהילדים שלכם יכולים להסתובב בחופשיות ואתם יכולים לישון בשקט ולדעת שהם מוגנים ובטוחים באופן יחסי ובטח באם משווים זאת לעיר.

לסיכום – אם אתם מחפשים לעצמכם איכות חיים והחיים בעיר מתחילים להתיש אתכם (וגם אם לאו), שקלו את האופציה לעבור ולהתגורר בישוב קהילתי והיחשפו לאיכות חיים אחרת ומהנה יותר.
קרא עוד
​קיבלת מפתח לבית חדש, קבלו טיפים שיעזרו לכם לסדר את הבית נכון
בין אם אתם מעצבי פנים מדופלמים לבין אם אתם סתם חובבי עיצוב, זה תמיד כיף לעצב את הבית מחדש ובמיוחד כאשר כל הכלים האפשריים עומדים לרשותכם והופכים את העיצוב לעיסוק כייפי, קל ונעים.

תודות להתקדמות הטכנולוגיה בחיינו ובעולם העיצוב, יש לא מעט כלים המאפשרים את עיצוב הבית על הצד הטוב ביותר ומבלי לנחש, וזאת תודות לאותן
הדמיות אדריכליות המעלות את חלל הבית על גבי המחשב וייצור הדמיות ויזואליות לבית וכיצד יראה הוא לאחר העיצוב.

מחד, הדמיה אדריכלית תעזור לכם הלקוחות להבין ולראות כיצד הבית יראה בסופו של תהליך ומאידך עבור אנשי המקצוע מדובר בכלי אשר יוכל להמחיש עבור הלקוח את התוצאה הסופית ולא להגיע למצב בו הלקוח אינו מרוצה ולא הבין כי כך הבית יראה.

היש יותר טוב ממראה עיניים?
הדמיה אדריכלית מעלה את חלל הבית על גבי תוכנת מחשב ייעודית ומאפשרת לעין הלא מקצועית, לראות כיצד הבית יראה לאחר עיצובו. ההדמייה, פותרת את בעיית הדמיון, עבור כל אלו אשר אינם מצליחים לדמיין את מראה הבית רק מהסברים או ממראה הרהיטים וכדומה העתידים להיות מוצבים בו.

הוספת המימד העיצובי הנוסף לתכנון הבית, מאפשר לכם להתחיל את עבודת העיצוב עוד בטרם הבית נבנה וכך לדעת כיצד בדיוק יראה הבית בסיום כל התהליך. ההדמיות פותרות את החשש הגדול שעובר בראשו של כל אחד ואחת מאיתנו והוא: "האם הבית יראה כמו שאני מדמיין ורוצה?" ואת המצב הלא נעים בהם אין הלקוח מרוצה מהתוצאה הסופית.

להדמיות האדריכליות יתרונות רבים ובין אלו נמצא כי בעזרת ההדמייה תוכלו להוסיף סוגי חומרים וטקסטורות ומוחשיות ההדמיה תגרום לכם להרגיש כאילו אתם ממש צועדים ומטיילים בבית עצמו. יתרה מכך, הדמיה תלת מימדית תעזור לכם לתקשר עם המעצב שלכם, בצורה קלה ועילה שכן תוכלו לראות ממש מה הוא מתכנן וכיצד זה עתיד להשתלב יחדיו במקום פשוט לסמוך עליו כי הוא בעל המקצוע.

בעזרת ההדמייה, תוכלו לשנות ולהזיז כל דבר עד שתגיעו לתוצאה הרצויה והטובה ביותר עבורכם.

לסיכום, לאחר שקיבלתם את המפתח לבית החדש שלכם וזה שאתם עתידים לבלות לו לפחות מספר שנים, הגיע הזמן לגשת לעיצובו. בין אם תשכרו מעצב פנים לטובת זאת, לבין אם תבחרו לעשות זאת באופן עצמאי, מומלץ מאוד להזמין הדמיות אדריכליות אשר יעלו את חלל הבית על גבי תוכנת ההדמייה ויאפשרו לכם לראות אותו לאחר העיצוב המתוכנן. כך, תדעו מראש האם העיצוב מתאים עבורכם והאם הוא אכן עומד בויז'ן שלכם או לא. כל עוד לא רכשתם את הריהוט וכל מה שעתיד להיכנס לעיצוב, לא הפסדתם דבר שכן תוכלו לעצב מחדש את שטעון שיפור או שינוי.
 
קרא עוד
מה חשוב לבדוק לפני חתימת חוזה לקניית דירה חדשה מקבלן
קניית דירה חדשה
כל מי שרכש דירה אי פעם יכול להעיד כי מדובר בעסקה משמעותית וחשובה מאוד. עם זאת, לעיתים נעשות טעויות קריטיות במהלך ביצוע עסקאות מכר נדל"ן והסיבה העיקרית לכך היא שהרוכשים אינם יודעים למה לשים לב, או במילים פשוטות יותר – לא מבחינים "באותיות הקטנות". לכן, ריכזנו לפניכם מספר נקודות חשובות שעליכם לבדוק ולוודא לפני שחותמים על חוזה רכישת דירה חדשה.

מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה לקניית דירה חדשה מקבלן?

ראשית כל, את הבדיקה שאתם צריכים לעשות לפני שחותמים על הסכם קניית דירה חדשה רצוי לעשות בליווי של עורך דין. הסיבה לכך פשוטה, עורך דין בקיא בתחום ויידע לזהות את כל הסעיפים הבעיתיים בחוזה.

מה שנראה בעין חובבנית נורמטיבי, עשוי להיתפס בעין מקצועית כסעיף חשוד ובעייתי. אמנם תצטרכו לשלם שכר לעו"ד אך באופן זה תוכלו להימנע מהרבה בעיות מיותרות בעתיד.
שנית, רצוי להעמיק ולבדוק את נושא האחריות. דירה חדשה שרוכשים מקבלן הינה דירה שלא גרו בה לפני כן דיירים קודמים. יש שמכנים דירות מקבלן "דירה מהניילון" משום שהיא חדשה, נקייה ונטולת בעיות. האמנם כך הדברים? לא בהכרח. יש לא מעט בעיות שעלולות לצוץ בדירות חדשות, אף על פי שלא חיו שם קודם לכן. ליקויי בניה מופיעים במרבית הדירות החדשות והם נגרמים בגלל סיבות שונות כמו עבודה חפוזה, שימוש בחומרי גלם לא טובים, טעויות אנוש וכדומה.

בחוזה שהנכם עומדים לחתום אמור להיות פירוט אודות נושא הליקויים והאחריות. בדקו היטב למה מתחייב הקבלן במקרה של ליקויי בניה, כמה זמן הוא אמור לספק לכם מענה / אחריות, מה נכנס בתחום האחריות שלו ומה לא. גם נושא זה רצוי שיבדוק עורך דין וזאת בכדי להבהיר בפניכם אם הנושא מצויין בחוזה באופן הוגן כלפיכם.

בנוסף לכך,
לפני שאתם ממהרים לחתום על חוזה לקניית דירה חדשה מקבלן – גשו אל הדירה פיזית. בדקו את הדירה, עברו בין החדרים, הציצו בתקרות, בריצוף, בכל מה שגלוי לעין. חפשו בעיות וליקויים, ציינו בפני הקבלן מה לא מוצא חן בעיניכם ומה הייתם מצפים שיהיה אחרת. בדיקה מסוג זה יכולה לחסוך לכם הרבה כאב ראש בעתיד.

אנשים רבים חותמים על החוזה ורק לאחר מכן מבחינים בכל מיני דברים שמטרידים אותם בדירה – מה שמתגלה כבעייתי בשלב הזה ולא ניתן לשנותו. כמו כן, יתכן ובאופן זה תגלו כי הקבלן אינו עובד או מתנהל כפי שציפיתם ובשלב זה רצוי לעצור את המשא ומתן ופשוט לחפש דירה אחרת.
 
קרא עוד
מהם היתרונות לקניית ובניית בית ביישובי השומרון
מחירי הדיור בישראל מצויים במגמת עלייה מתמדת מאז שנת 2007 ועד היום, וככל הנראה, העלייה במחירי הדיור לא תיעצר או תיבלם אלא תמשיך לצמוח ולנזק כלפי מעלה. מחירי הדיור הגבוהים באזורי הביקוש השונים ברחבי הארץ, הובילו במהלך השנים האחרונות (וכלל הנראה ימשיכו להוביל במהלך השנים הקרובות), עשרות ומאות של זוגות צעירים לחפש אלטרנטיבות מגורים באזורים שונים ברחבי הארץ שאינם בהכרח נמנים על אזורי הביקוש של מרכז הארץ.

אחד מהאזורים המתפתחים בכל הנוגע לתחום התחלות הבנייה החדשות במהלך השנים האחרונות הינו אזור חבל השומרון הנחשב בעיני רבים לאחד מאזורי המחייה היפים ביותר בישראל. אזור זה כולל בתוכו מספר רב של יישובים וותיקים לצד יישובים חדשים, כאשר ברשימת היישובים המובילים באזור חבל השומרון תוכלו למצוא את: אריאל, בית אריה, קרני שומרון, קדומים, אלקנה, אורנית, עמנואל, ברקן ועוד. ביישובים וערים אלו, תוכלו למצוא כיום מספר הולך וגדל של פרויקטים למגורים המשלבים בין פרויקטים של בניה רוויה לבין פרויקטים למגורים של בנייה פרטית.

היתרונות הנלווים לרכישה או בניית בית באחד מיישובי השומרון
היתרון המובהק ביותר הנלווה לפעולת רכישה או בנייה של בית באחד מיישובי השומרון הוא כמובן הנושא הכלכלי, וזאת לנוכח המחירים הנמוכים
לרכישת/בניית בית בשומרון בהשוואה לאזורי ביקוש אחרים ברחבי הארץ. במקרים מסוימים, מדובר בפער של עשרות אחוזים וכאשר מדובר בזוגות צעירים המחשפים אחר אלטרנטיבה איכותית וחסכונית למגורים, היצע הדירות והמחירים הנלווים אליהן באזור חבל השומרון בהחלט מהווים פתרון אופטימאלי לבעיית מחירי הדיור עבור אותם זוגות צעירים.

יתרון נוסף הקשור לרכישת בית או בניית בית בשומרון קשור לעובדה שעבור הכסף אותו אתם משלמים תמורת הדירה ו/או השטח לבנייה, אתם פשוט מקבלים יותר: בתים מרווחים וגדולים יותר, מגרשים פרטיים גדולים יותר וכדומה.
יתרונות נוספים הנלווים לעניין כוללים בין היתר את איכות החיים באזור חבל השומרון המאפשר לכם ליהנות גם מסביבה אורבאנית ומתועשת מצד אחד (בעיקר בערים וביישובים הגדולים של חבל השומרון) וגם מסביבת מגורים ומחייה פסטורלית המתאפיינת בנופים הקסומים של חבל השומרון ההררי והירוק. חשוב לציין גם  שיישובי השומרון השונים משלבים בתוכם תשתיות מודרניות ומתפתחות בכל תחומי החיים, החל מתחום תשתיות התחבורה והפיתוח העירוני, דרך תחום החינוך ועד לתחומי הפנאי והבילוי הרלוונטיים לכל משפחה ממוצעת בישראל: גני שעשועים ופארקים עירוניים, מרכזים קהילתיים בהם מתקיימת פעילות חוגים והעשרה עשירה ומגוונת לכל גיל, מוסדות ציבור עירוניים ואזוריים, מרכזי בריאות וכדומה.

לסיכום, חבל השומרון הוא ללא ספק אחד מהאזורים המתפתחים ביותר בישראל במהלך השנים האחרונות וזאת לנוכח ההתעניינות ההולכת וגוברת של מאות זוגות צעירים מכל רחבי הארץ בכל הנוגע לרכישת דירה או מגרש לבניית בית פרטי באזור על רקע המחירים הנמוכים בהשוואה לכל מקום אחר בארץ.
קרא עוד
קניתם דירה מקבלן, ומה עכשיו?
אם החלטתם לרכוש דירה חדשה מקבלן ולא דירה מיד שנייה, מזל טוב! היתרונות ברורים. מדובר על דירה חדשה עם תשתיות חדשות. מה שכן, העבודה עוד לא ממש הסתיימה וסביר להניח שתרצו לבצע שינויים בדירה. לכן, לפני הכל, מומלץ שתשימו לב למספר נקודות חשובות.
 

ריצוף

שימו לב מה הקבלן נותן לכם במפרט הריצוף. הרבה פעמים הריצוף הוא ברמה נמוכה ויש צורך לשדרג אותו. עליכם גם לדאוג שהריצוף שתקבלו יהיה אותו הריצוף שיהיה בחללים הציבוריים בבית. על הריצוף להיות באותו הגודל. כמו כן, בדקו האם תרצו לשדרג את הריצוף לריצוף אחר. נניח לריצוף מסוג פרקט למשל.
 

חיפויים וכלים סניטריים

בדקו את המפרט גם כאן. שימו לב למה שאתם מקבלים ומהי העלות במידה ואתם רוצים לשדרג מוצר כלשהו. יתרה מזאת, בדקו גם מהם הזיכויים המגיעים לכם מהקבלן, במידה ואתם הולכים על שדרוג. סביר מאוד להניח שתגלו שאביזרים סניטריים כגון, אסלות,
ברזים, אמבטיות וכו' המוצעים לכם על ידי הקבלן הם ברמה נמוכה. עליכם לבדוק אופציות לשדרוג. ההמלצה היא לשדרג לאסלות תלויות, אינטרפוצים 4 דרך, ברזים יותר יוקרתיים וכו'. כמובן שהשדרוגים יהיו בהתאם לתקציב שלכם. מומלץ שלא לחרוג יותר מדי מהתקציב שהגדרתם.
 

אמצעי חימום וקירור

עליכם לבדוק מה אתם מקבלים מהקבלן. האם הדירה כוללת רק הכנה למזגנים או שכוללת גם מערכת מיזוג. האם יש חשמל תלת פאזי תומך מזגן, מהם סוגי פתחי המזגן ועוד. לכל אלמנט כזה, יש משמעות כספית גדולה מאוד.
 

מטבח

בדקו את מפרט המטבח. יש לבדוק איזה שיש אתם מקבלים, סוג הכיור, סוג הארונות ועוד. את המטבח למשל מומלץ מאוד לשדרג כי סביר להניח שהקבלן לא ייתן לכם מטבח באיכות גבוהה. בקשו לראות דירה לדוגמה ואז תוכלו גם לבדוק מקרוב את המטבח שתקבלו ואת החומרים מהם הוא עשוי.
 

אלומיניום

אמנם גוון האלומיניום לרוב לא ניתן לשינוי. כך שאין צורך להתעסק עם הגוון. מה שכן, תוכלו לבדוק האם דירת הקבלן כוללת תריסים חשמליים או תריסים רגילים. כמו כן, ייתכן שתבצעו בהמשך תכנון שונה לחלל הדירה, על כן אם יש שינויים הקשורים לאופן פתיחת החלונות, יש לדאוג לבקש אותם בזמן ובצורה מסודרת.
 

דלתות

דלתות פנימיות תוכלו לקחת בהתאם למה שהקבלן נותן לכם במפרט או שתוכלו לבחור לשדרג אותן. אם אתם מעוניינים להישאר עם הדלתות שהקבלן נותן ורק לבצע שינויים כמו אופן פתיחת הדלת, אז גם את השינויים הללו יש לבקש בזמן. כאן גם מומלץ להסתכל על צבע וסוג הדלת. האם הם מתאימים לעיצוב שתרצו. במידה ולא מתאימים, אז תוכלו לבדוק את עלות השדרוג.
 

חשמל

חשוב מאוד לבדוק את מספר נקודות החשמל. על פי המפרטים של דירות הקבלן, הנקודות הניתנות לא מספיקות. יש לשדרג ולהגדיל את מספר נקודות החשמל. עליכם לבדוק כמה עולות נקודות נוספות ולשדרג בהתאם.
 

אינסטלציה

מפרט זה כולל כמה נקודות מים מגיעות לכם, איזה אינטרפוצים מגיעים וכמו כן כמה ניקוזי מזגן יש בדירה. אם תרצו להוסיף נקודות מים נוספות כמו לדוגמה, ברז למרפסת או נקודת מים למקרר עבור הקיוסק, אז תצטרכו לבדוק את העלויות מול הקבלן.
קרא עוד
כך תשדרגו מטבח קבלן פשוט ותהפכו אותו לנוח ומעוצב
 כשנכנסים להתגורר ולחיות בדירה שנרכשה מקבלן – מקבלים מטבח סטנדרטי המכונה לעיתים "מטבח קבלן". הכוונה היא למטבח בסיסי שבדרך כלל כולל רק מספר ארונות מטבח, כיור וברז.

מחירו של מטבח מסוג זה אינו גבוה ובאופן זה הקבלן מספק לכם את שהוא חייב ואינו נאלץ לבזבז מעבר למה שתכנן. עם זאת, רוב האנשים אינם מרוצים ממטבחי הקבלן ומעוניינים לשנות אותם, לשדרג או להחליף מכיוון שלרוב הם קטנים מדי מלהכיל את כל הציוד של המטבח או לא מתאימים להם מבחינה עיצובית ואסתטית.
 

שדרוג מטבחי קבלן בדירות חדשות – איך עושים זאת?

אין זה משנה אם אתם מעוניינים לקנות
דירה חדשה בדרום תל אביב, חיפה, באר שבע או חולון שדרוג המטבח הוא נושא חשוב שלא כדאי להתפשר עליו משום שאנו סמוכים ובטוחים כי התפשרות תביא לאכזבה עתידית.
האפשרות לשדרוג מטבחי קבלן בדירות חדשות קיימת גם מבלי שתאלצו לשלם הון תועפות ולמעשה הדרך לכך היא על ידי תכנון נבון והגדרת תקציב מדויק.

לאחר שתדעו כמה אתם רוצים או יכולים להשקיע בשדרוג המטבח החלו בתהליך, התייעצו עם כמה בעלי מקצוע ואל תמהרו לסגור עסקה עם הנגר או המעצב הראשון שתפנו אליו. אם יש לכם בראש תכנית ספציפית של המטבח בו אתם חושקים, לכו לפיה אך דעו גם לקבל המלצה של אנשי מקצוע שיוכלו להכווין אתכם בתהליך הייצור.

עיצוב מטבח בדירה חדשה חייב להיעשות באופן מוקפד ומדויק וזאת בכדי שבסופו של תהליך תקבלו מטבח נוח, שתעשו בו שימוש לאורך שנים ולא תצטרכו להרגיש אי נוחות ועקב גם תאצלו לשנותו או להחליפו בהמשך. למעשה, בניית מטבח חדש או שדרוג מטבחי קבלן בדירות חדשות צריך להתבצע פעם אחת, רצוי במועד שקרוב לכניסתכם לדירה ותו לא.
 

סקר שוק ובדיקת מחירים

אחת הדרכים להוזיל את תהליך החלפת מטבח הקבלן או שדרוגו היא על ידי עריכת סקר שוק מקיף ומפורט. התייעצו עם כמה אנשי מקצוע, קבלו הצעות מחיר והזמינו אותם אל חלל המטבח שלכם.

לאחר הגעתם, וודאו מה הם מציעים, אילו מחירים ועלויות כרוכים בתהליך העבודה שלהם והקפידו שלא לסטות מהתקציב שהגדרתם מראש. תוכלו גם לרכוש מטבח מוכן מראש מחנויות אשר מוכרות מטבחים ומתאימות אותם למידות של חדר המטבח שלכם. זו לא בהכרח הדרך להוזיל את המחיר אך זו גם כן אופציה קיימת ויש לדעת אודותיה.

במידה ותסתפקו במטבח הקבלן תופתעו לגלות די במהרה כי הוא לא נוח לכם ולא מסוגל להכיל את כמות הציוד שיש לכם או פשוט לא מתאים לסגנון העיצובי בדירה.

אם יש באפשרותכם, הזמינו מעצב פנים והיעזרו בשירותיו - הוא גם יוכל לקשר אתכם הלאה בכל הנוגע לבניית מטבח חדש ואולי גם להציע עסקת חבילה מבחינת מחירים.
קרא עוד
רוצים לרכוש בית בכפר אבל הבנק מסרב למשכנתא? הכירו אפיקים נוספים להלוואה
רכישת דירה במרחב הכפרי הפכה בשנים האחרונות לפופולארית במיוחד וזאת בשל היכולת לשלב מגורים בכפר עם ניהול קריירה, גידול ילדים והשתתפות בפעילויות קהילתיות וחברתית.

כיום, חיים בכפר אינם מבודדים וזאת בשל התשתיות המפותחות שבישראל המקנות דרכי הגעה קלות מן המושב בו מתגוררים, אל שלל יעדים ציבוריים ומקומות עבודה בכל אזור בארץ.

לרכוש בית פרטי במרחב כפרי היא משימה לא פשוטה, תוך שהיא כוללת שלל בירוקרטיות, כמו: תשלומי מיסי ישוב, בעלות על קרקעות, כמו גם רכישת בתים במחירים גבוהים במיוחד שלא תמיד ניתן למממן.

עם זאת באמצעות חברות המתמחות בתחום היזמות כמו גם חברות פיננסיות - אפשר להגשים את החלום.

אז כיצד אפשר לקבל הלוואה למימון דירה ואיך מוצאים את פרויקט המגורים הטוב ביותר? הנה מידע שיכול להיות לכם לעזר רב:
רכישת בית בישראל היא משימה לא קלה שכן עלויות גבוהות של נכסים כמו גם תשלומי מיסים ובירוקרטיה: כולם מכבידים על הרוכש הפוטנציאלי. ובכל זאת, פנייה אל חברות חוץ בנקאיות, בזמן שהבנק לא מאפשר מענה נכון - יכולה לסייע עד מאד!

מהן חברות חוץ בנקאיות?
חברות חוץ בנקאיות הן חברות מסחריות המציעות מגוון אופציות למימון דירה, כמו גם הלוואות קצרות או ארוכות טווח בסכומים שונים, אשר מוצעות ללקוחות ללא קשר לחשבון הבנק.

במקרים שהבנק מסרב לאפשר משכנתא לרכישת דירה, מקנות החברות החוץ בנקאיות שלל אופציות להלוואה, בין אם מדובר בהלוואת בלון, הלוואות גרייס, הלוואה בריבית צמודה או משתנה.

חברות מסוג זה מכילות אנשי מקצוע מומחים בתחום הפיננסיים שיאפשרו לכם ייעוץ והתאמה נכונה של סוג ההלוואה לצרכים וליכולות שלכם.

כיצד אפשר לבחור את הבית הנכון?
כפי שהזכרנו, כיום ישנן שלל אופציות לרכישת דירה במרחבים כפריים. עם זאת כדי לבחור את הקרקע ואת הפרויקט המתאים ביותר - יש לפנות לחברות יזמות אשר עוסקות בתכנון והוצאה לפעול של פרויקטים למגורים במרחבים כפריים כמו ישובים, קיבוצים, כפרים ועוד.
לסיכום, אם הבנק סירב לבקשה שלכם חשוב לא להתייאש ולנסות להגשים את החלום על ידי לקיחת הלוואה מחברות חוץ בנקאיות לגיטימיות וכאלה שיוכלו לבציע לכם מימון בצורה מותאמת אישית ונכונה.

https://best-price.co.il/standingorderloan/
 
קרא עוד
כך תעלו את ערך הדירה באמצעות שיפוצים
אתם מעוניינים למכור או להשכיר את הדירה שלכם? בואו להכיר דרך פשוטה יחסית ולא יקרה להעלות את ערכה, לקראת הצגתה ללקוחות פוטנציאליים
 
קניתם דירה להשקעה ועכשיו אתם מעוניינים להשכיר אותה? ואולי אתם רוצים למכור את הדירה שלכם, אבל השוק בסביבה קצת איטי או "קר"?
אם תעלו את ערך הדירה או תשפרו את המראה שלה, תוכלו לקבל עבורה הרבה יותר – ומהר יותר. וזה אולי יפתיע אתכם, אבל
חברת שיפוצים טובה תוכל להציע לכם תוכנית שיפוצים בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים לכל היותר, גם לדירה המוזנחת ביותר.
 

שיפוצים קלים

 • סיוד או תיקוני צבע כוללים הם פחות או יותר ה"שיפוצים" הקלים ביותר שניתן לעשות.
המחיר הוא לרוב אלפי שקלים בודדים לדירה, אלא אם כן הבית שלכם צבוע מראש בצבעים כהים או בסכמת צבעים לא שגרתית.
אם הדירה צבועה בצבעים נייטרליים – לא אמורה להיות בעיה.
 • צביעת או החלפת דלתות
החלפת דלתות עלולה להיות יקרה יותר. בדירה קטנה, עלות כל דלת בסיסית היא כמה מאות שקלים. צביעת דלת בצבע שמן תהיה זולה יותר ועשויה לתת תוצאות טובות אם תעשה בידיים הנכונות.
 

שיפוצים בינוניים

 • החלפת מטבח, אמבטיה, ארונות אמבטיה או מקלחת
לוקח כבר הרבה יותר זמן ועולה סכום שנע בין 25,000 – 30,000 ש"ח לפחות, אבל במיוחד אם מדובר בדירה להשכרה – שווה.
קחו בחשבון שדירה ריקה עולה לכם כסף: ארנונה ושכר דירה.
שיפוץ אמבטיה וצביעת דירה ייקחו שבוע ימים לכל היותר. לעומת זאת, דירה שעומדת ריקה, כי היא נראית מוזנחת ואף אחד לא רוצה להיכנס לגור בה, עלולה לעמוד ריקה גם חודש ויותר.
 • זכרו שדירה להשכרה ששיפצתם, תעלה לכם הרבה פחות בתחזוקה, בטווח הארוך.
 

האם כדאי להשקיע ברמונט, אם הדירה עומדת למכירה?

שיפוץ כללי, או שכמו שקראו לכך פעם "רמונט", הוא סיפור יקר ולא בהכרח כדאי בדירות למכירה.
יש להניח שמי שיקנה את הדירה ירצה להתאים אותה לצרכיו וזה יכלול מן הסתם שיפוץ משמעותי.
מצד שני, כדאי לא להשאיר את ההחלטה לתחושות בטן: רצוי מאוד להתייעץ בחברת שיפוצים ובמתווך מנוסה, לקבל הצעות וחוות דעת, כדי לבדוק כמה אפשר יהיה לקבל עבור דירה משופצת. אם תהליך המכירה שלכם יהיה מהיר יותר, ותוכלו להחזיר בוודאות את ערך השיפוץ, כדאי להיכנס לעבודה.
ומי יודע? אולי בעלי הדירה החדשים יאהבו אותה כמות שהיא, והעבודה תשתלם גם להם. 
קרא עוד
רוצים תשואה מקסימלית ? פצלו את הנכס ל2 דירות
אחד מסוגי ההשקעות שהפכו כדאיות במיוחד הינה השקעה בתחום הנדל"ן בישראל, וזאת עקב מחירי הדירות והשכרת הדירות שרק עולים והופכים יקרים יותר. מי שזכה ויש לו נכסים להשקעה, יוכל באמצעות פיצול דירה - להפוך את הרווחים לגדולים יותר. אבל מתי ואיך אפשר לפצל דירות? כל הפרטים בהמשך.

רוצים תשואה מקסימלית ? פצלו את הנכס ל2 דירות

בכל הנוגע לשכירת דירות, אחת ה"קומבינות" שהיו בעבר נהוגות בקרב מרבית בעלי הנכסים, הייתה לבצע ביצוע פיצול של דירה אחת לשניים ואפילו לשלוש! וזאת כדי להשכיר את הדירה לכמה שיותר דיירים ובכך להגדיל רווחים.
עם זאת כיום, פיצול דירה חייב לביות מסודר יותר ועל פי החוק, שכן לא כל נכס יכול לעבור את התהליך ללא אישורים ודגשים מתאימים.
בסוף שנת 2012 החלו חוקי הנדל"ן להשתנות, כמו גם שמשרד הבינוי והשיכון העביר הנחיות אודות אישור דירות מפוצלות. הנחיות אלה כוללות קבלת היתרים לפיצול, הגשת תכניות הנדסיות מסודרות לרשויות המקומיות, תשלומי ארנונה נפרדים לכל דירה, כמו גם שאר הגבלים שהוטלו על בעלי הנכסים בעת השכרה ופיצול דירות.

למי כלל ההנחיות והגבלות מסייעות?

בראשית ולפי שנסביר על השינוי שחל לטובה, חשוב להבין כי פיצול דירות מצד אחד מגדיל את הרווחים של בעל הנכס, אך מצד שני מציע פתרונות דיור אטרקטיביים יותר לאוכלוסיות מוחלשות, שכן בכך יכולים להציע בעלי הדירות דירה מתאימה במחיר שפוי יחסית.
בנוסף, ברגע שבעל הדירה מפצל את הדירה, הוא יכול לשלוט ולנהל את הנכסים בצורה אפקטיבית ויעילה תוך ריכוז כלל החיובים, הגבייה והתיקונים שיש לבצע בדירות, במרחב אחד.

מהם החוקים וההגבלות הנוגעים לפיצול דירה?

אם אתם בעלי נכסים ראשית עליכם למצוא קבלן שיפוצים רשום ומומלץ לביצוע עבודות שיפוצים בדירה פרויקט פיצול דירה הוא כמו כל  פרויקט
שיפוץ דירה וחייב להתבצע על ידי קבלן מנוסה ומקצועי לכל  ואתם רוצים לדעת יותר על ההגבלות בעת פיצול דירה, חשוב להכיר כמה חוקים והנחיות בנושא:
אישורים - בעלי נכסים יוכלו לבצע פיצול דירות רק לאחר קבלת המלצה ואישורים ממהנדס העיר. לכן יש לפנות לרשויות המקומיות על מנת להתחיל בתהליך. 
גודל – אם בעבר היו מוצאים עצמם סטודנטים וזוגות צעירים גרים במה שנראה כמו פינת אוכל קטנה: הרי שכיום כל דירה שפוצלה חייבת לעלות על גודל של 30 מטרים רבועים.
פרופורציות – מי שירצה להוסיף דירה ולפצל דירות, יוכל לעשות זאת רק במידה וכמות הדירות אינה עולה על 30 אחוזים מכמות הדירות בבניין משותף.
עיצוב – עוד  דורשות הרשויות כי פעולת פיצול הדירה לא יגרע מעיצוב הנוף במקום. במידה והפיצול יחרוג מהתכנית ההנדסית או יראה מרושל ומוטלא - עלולות הרשויות להטיל וטו על הפעולה.
הסכמת בעלי דירות - במידה והדירה המפוצלת נמצאת במבנה משותף, יש לקבל הסכמה של לפחות 75 אחוז מבעלי הדירות במבנה אודות הפיצול.
לסיכום, כדי לבצע פיצול דירה יש לעשות זאת בצורה חוקית, תוך קבלת כל האישורים, ההסכמות תוך עמידה בכל התקנים בעת הפעולה.
קרא עוד
מהי זכות חכירה בטאבו
זכות חכירה בטאבו (לשכת רישום מקרקעין) היא בעצם חובה: היא מחויבת על פי חוק. אלא שקיימים נימוקים אחדים המסבירים את, כדאיותה, את חשיבותה ואת תועלתה.  מי שרוכש דירה או בונה בית על אדמה השייכת לרשות מקרקעי ישראל נדרש לחתום על חוזה חכירה עמה. החוזה מבטיח את זכויות החכירה (שפירושה- שכירות לתקופה ארוכה). הבעלות על הקרקע היא בידי המדינה, הקק"ל או רשות הפיתוח. במאגר המידע הממוחשב המצוי ברשות המקרקעין ניתן לראות את כל הפרטים על קרקעות ונכסים.
חוזה חכירה עם רשות מקרקעי ישראל מחייב רישום בטאבו. זכות החכירה הופכת את כל הזכויות עליה למוגנות ולבטוחות יותר.
אם חוזה חכירה רשום בטאבו – בעלי הנכס או הזכות על המקרקעין נהנים מהאמרת ערכם ויכולים למכור אותם בסכום גבוה יותר.
הרישום מגדיר באופן מדויק את מיקומו של הנכס או הקרקע- הגוש, החלקה וחלקת המשנה, מה משקל על איתורו במפת גוש ובלשכת רישום מקרקעין.
 רישום זכות חכירה בטאבו מקלה ומייעלת את הפעולות השונות שבעלים של הנכס או המקרקעין מבקשים לבצע כגון: רישום משכנתא, העברת זכויות ועוד.
האם הדירה שלכם היא אכן שלכם?
במערכת המידע הממוחשבת של רישום מקרקעין ניתן לבדוק את מצב רישום הדירה ולקבל בה הסבר מלא ומפורט על אודות תהליך רישום זכויות במקרקעין ולהתוודע אל יתרונותיו של הרישום. רישום מסודר, כמתחייב וכנדרש, נותן לכם שקט ותחושת בעלות – המשרה ביטחון- על קרקע או על נכס.
לא בכדי נאמר 'ביתו של אדם הוא מבצרו'. בעלות על בית מהווה מרכיב חשוב, מרכזי ומהותי בתחושת הביטחון הקיומי של אדם. מי שביתם אינו בבעלותם חיים בחשש מתמיד כי ניתן לנשל אותם מהדירה. אנשים המתגוררים בשכירות צפויים להודעה  על סיום החוזה אם וכאשר משכיר הדירה מבקש למכור אותה או מוצא שוכר שיוכל לשלם עליה סכום גבוה יותר.
מימוש זכות חכירה בטאבו היא לא רק פעולה המקנה זכויות רבות. כשאתם בעלים של נכס אתם יכולים למצות את מלוא פוטנציאל הרווח הגלום בו. כשאתם משכירים בית בבעלותכם  אתם נהנים מהכנסה פאסיבית קבועה ובטוחה. כאשר אתם מתגוררים בבית שמומשה זכות החכירה עליו  אתם דרים ושרויים בו לבטח.
צריכים נסח טאבו? הזמינו עכשיו דרך אתר טאבו בקליק
 
 
 
 
קרא עוד
בדיקת חינוך וחיי קהילה לצורך קניית בית ביישובי השומרון
רכישת בית היא עסקה גדולה מאוד אשר מרבית האנשים "הנורמטיביים" עושים פעם עד פעמיים במהלך חייהם. אז נכון, מדובר במספר קטן של עסקאות עבור מרבית האוכלוסייה מחד אך מאידך מדובר בעסקה הגדולה ביותר, אותה אותם אנשים יבצעו ולכן יש להשתדל ולפעול ולשאוף לעשות אותה על הצד הטוב ביותר וכזה אשר לא טומן בחובו צדדים נסתרים, שיתגלו רק לאחר שהעסקה כבר נסגרה.

בשנים האחרונות ישנם המון
פרויקטים בשומרון ועל מנת להחליט האם יישובי השומרון הוא המקום הנכון עבורכם, עליכם לבצע את כל הבדיקות המקיפות הכוללות בין היתר בדיקת חיי הקהילה והחינוך ביישובים. אל תפסחו על הבדיקות החשובות – לא מדובר בעסקה בסכום קטן או כזו שאינה מצריכה שינוי מהותי בחייכם!

חשיבות בדיקת חינוך וחיי קהילה

הסיבה המרכזית לחשיבות ביצוע הבדיקה של חיי הקהילה הקיימים ביישובי השומרון ובדיקת החינוך היא כי מרבית האנשים אשר עוברים ליישובי השומרון הם כנראה משפחות עם ילדים (ומכאן חשיבות בדיקת החינוך) וכידוע, כאשר חיים ביישוב, אחד הדברים החשובים הוא חיי הקהילה שכן לא מדובר בעיר בה פשוט יוצאים כל יום כל היום אלא בסוג של קהילה סגורה.

בדיקת החינוך וחיי הקהילה יכולה להתבצע במספר אופנים כאשר תמיד מרכיב הבדיקה העצמית וההתרשמות שלכם באופן אישי, הם חלק מכך. ניתן כמובן להתחיל בלברר עם האנשים שגרים ביישובים עצמם, לקרוא את המידע הקיים ברשת וכדומה אך אין דומה או משתווה לבדיקה עצמית ואישית.

לאלו מכם אשר תוהים וחושבים לעצמם כי מדובר בסתם טרטור ובזבוז זמן לריק, אנחנו רוצים לומר לכם שלא מדובר בבדיקות שכדאי לוותר עליהם ואם אתם עתידים לרכוש בית, בשונה מרכישת מוצר חשמלי או בגד, תהליך המכירה שלו (באם תגלו שאין מדובר בפרויקט, שמתאים לכם ולבני משפחתכם) הוא אינו קצר ולוקח כמה שעות וגם עלול לעלות ביוקר.

לסיכום, יש מספר בדיקות אותן כדאי ומומלץ לבצע בטרם רוכשים בית, אחת מבדיקות אלו היא בדיקות החינוך וחיי הקהילה. אתם רוצים לשפר את חייכם ולכן אתם עוברים דירה / בית ולכן ראוי לוודא כי אכן מדובר בשיפור לטובה ולא ירידה ברמה או חזרה אחורה. בנימה אישית, נוכל לומר לכם שאין על חייב יישוב עבור הילדים העיקר. ביישוב הם חופשיים יותר ויכולים להתרוצץ ולרקום חברויות שיישארו איתם לנצח – וזאת בניגוד לגדילה בעיר בה הרחובות מסוכנים עבור הצעירים מבינינו.
קרא עוד
עושים צל: מה חשוב לדעת כשמתקינים פרגולה
הקיץ כבר אוטוטו כאן ועל מנת שתוכלו להנות מהגינה או המרפסת שלכם ולעשות על האש או סתם לשבת לכוס קפה עם חברים, כדאי לכם להקפיד על מספר דברים לפני שאתם מתקינים פרגולה. בזכות הפרגולה שתתקינו, תוכלו לשבת בחוץ מבלי להצלות מחום השמש. אז מאיפה מתחילים? ומה חשוב לבדוק? המשיכו בקריאה...

בחירת מיקום הפרגולה

בגדול מיקום הפרגולה תלוי מאוד בתנאי השטח שעומדים לרשותכם. מה שכן, אם אתם נמצאים בשלבי שיפוץ או בנייה, תוכלו לבחור את המיקום בצורה חופשית יותר. חשוב מאוד שהפרגולה תהיה במיקום נגיש. לדוגמה, אם הפרגולה יוצאת מכיוון של אזור אירוח (נניח מהסלון או מפינת האוכל), אז היא הרבה יותר מזמינה לצאת אליה. זאת בניגוד לאזור יציאה שהוא כמו המטבח למשל. מעבר לכך, חשוב גם לקחת בחשבון את כיוון השמש ביחס למיקום של הפרגולה. לדוגמה, אם הפרגולה פונה לכיוון צפון, זה יכול להיות מעולה. אם היא פונה לכיוון מזרח, לא יהיה נעים לשבת בה בשעות הבוקר. מה שכן, תסכימו איתנו שאם יושבים בחוץ, זה לרוב שעות אחר הצהריים ואז תוכלו לשבת בה ללא כל בעיה.

בחירת גובה הפרגולה

יש לתכנן את גובה הפרגולה כך שהיא תהיה מעל ארגזי התריסים. יש לא מעט פעמים בהם אדריכלים מתכננים את הפרגולה בגובה ארגז התריס. חשוב להבין שהארגז קשור לגובה החלון וגובה החלון נקבע בהתאם לגובה התקרה. לכן, יש לקחת בחשבון מבעוד מועד את הגובה המתאים.

הכנת תשתית חשמל

על מנת שתוכלו לשבת מתחת לפרגולה, גם בשעות הערב והלילה, יש לדאוג לתשתית חשמל מתאימה. אם אתם בשלב של בניית בית, יש לדאוג שתשתית זאת תהיה חלק מתכנית החשמל. אם מדובר על שיפוץ או הקמה של פרגולה במבנה קיים, אז רצוי להעביר תאורה ממרכז הפרגולה.

סוג החומר של הפרגולה והתאמה לעיצוב הבית

פרגולות אלומיניום הן פרגולות המצריכות הכי פחות תחזוקה. מה שכן, הן יותר יקרות מפרגולות עץ סטנדרטיות. בחישוב כולל, כאשר לוקחים גם את התחזוקה שיש לבצע עבור פרגולות עץ, יכול להיות שפרגולות אלומיניום הן פתרון הרבה יותר משתלם. מלבד פרגולות עשויות מאלומיניום ועץ, יש גם פרגולות מברזל. מדובר על פרגולות לא זולות בכלל. כמו כן, נדרש לתחזק אותן ולצבוע על מנת שלא יחלידו. אלו פרגולות שניתן לראות בבתים מודרניים עם חלונות עם פרופיל בלגי.
לבתים המעוצבים בסגנון כפרי, מתאימה יותר פרגולה מעץ ואלו לבתים המעוצבים בסגנון מודרני, יכולה להתאים פרגולה מאלומיניום. מה שכן, אם אתם מעוניינים ביתרונות של פרגולת אלומיניום ויחד עם זאת אתם רוצים לשמור על מראה כפרי, אז תוכלו לבחור באלומיניום דמי עץ.

התקנה של פרגולה מרחפת או פרגולה על עמודים

מדובר בגדול על עניין עיצוב וכמו כן עניין הכולל עלויות שונות. מעבר לכך, יש גם להביא בחשבון את גודל ומשקל הפרגולה. אם היא גדולה וכבדה, יידרש אישור של מהנדס. כאשר מדובר על מרפסות, מתקינים פרגולה קטנה יחסית ומרחפת ואילו כאשר מדובר על בתים פרטיים, מבוצעת התקנה של פרגולה גדולה ומאסיבית הניצבת על עמודים.
קרא עוד
​יתרונות במעבר מהמרכז לדרום הארץ – השקט, השלווה, המחירים וכל השאר
מי שמתגורר במרכז הארץ או התגורר בעבר באזור תל אביב יודע היטב שהמרכז מציע לתושביו יתרונות רבים כמו מקומות בילוי בלתי נגמרים, מרכזי תרבות וספורט שאין באף מקום אחר, פארקים גדולים כמעט בכל עיר, אווירה תוססת בכל שעות היממה, מקומות עבודה רבים וכמובן קרבה לכל המקומות השווים ביותר בישראל. עם זאת, כל היתרונות האלו מעט מתחוורים כאשר בוחנים את החסרונות של מגורים במרכז הכוללים תנועה סואנת בכל שעות היממה, פקקים ארוכים ומתישים, רעש תמידי ברחובות, מחירים גבוהים כמעט בכל דבר וכמובן ריבוי גדול מדי של בתים ובניינים ופחות מדי טבע וירוק מסביב.
הרבה מאוד תושבי המרכז אמרו בשלב כזה או אחר של חייהם שהספיק להם והחליטו לשנות אווירה למקומות הרבה יותר שקטים ושלווים, ערים שבהן המחירים הרבה יותר שפויים ואזורי שבהם איכות החיים באמת עולה. יישובים בשומרון כמו כרמים, עינב, מגדלים ועוד הפכו ברבות השנים ליעד מבוקש מאוד עבור רבים ולא מעט ישראלים מבינים כיום שאיכות החיים הגבוהה לאו דווקא נמדדת בקיוסק שפתוח 24 שעות ביממה מתחת לבית אלא דווקא בעובדה שהטבע והשקט התמידי מלווים אותם לאורך כל שעות היום ונמצאים לידם כל הזמן.

לעבור לחיות את החיים האמיתיים

כמובן שאם תשאלו את אלו שגדלו במרכז הארץ וחיים כל חייהם בתל אביב, רמת גן, גבעתיים, ראשון לציון או כל עיר גדולה אחרת הם יהיו בטוחים שאיכות החיים שלהם היא הטובה ביותר. לפעמים צריכים לצאת קצת מהקופסא ולעבור לחיות במקומות הפחות מוכרים או הפחות מתוקשרים כדי להבין שאיכות החיים האמיתית אינה מצריכה אותנו להוציא כמעט חמישים אחוז מהשכר שלנו על השכרת דירה או על הגנים של הילדים. אם תוסיפו את הוצאות הדירה והבית להוצאות הנוספות במרכז הארץ תגיעו למצב כמעט בלתי אפשרי ובנוסף לאופציות הגדולות בשיפור איכות החיים וגידול הילדים, השיקול הכלכלי בעת עזיבת המרכז לאזורים אחרים בארץ הוא בהחלט שיקול מכריע שלא ניתן להתעלם ממנו.

אפילו מעבר הדירה במרכז קשה ומתיש יותר מאזורים אחרים

עברת פעם הובלה של דירה במרכז? אפילו הפעולה היחסית פשוטה הזו יכולה לגרום לכם להיתקל בקשיים גדולים הכוללים פקקים, בעיות חנייה וצפיפות נוראית שתגרום לכם להצטער על מעבר הדירה מלכתחילה.
מעבר דירה במרכז דורש תכנון מקדים וזאת בשל העובדה שהעומס התמידי בערי המרכז פשוט לא מאפשר אחרת וזה אומר למשל לבצע את ההעברה בסופי השבוע או בשעות הלילה וכמובן לשמור מקומות חנייה מראש כדי לאפשר לרכב או המשאית להעמיס ולפרוק את הציוד העברת דירה במרכז הארץ שונה בתכלית מהעברת דירה באזורים אחרים בישראל כמו הדרום או השומרון למשל ואפילו בתחום הזה איכות החיים שמספרים לנו שהיא גבוהה נראית כמו איכות חיים נמוכה מאוד כאשר מרגישים את זה על בשרנו.
קרא עוד
קרקעות חקלאיות
דף 1
החל משנת 2008, עת החל המשבר הכלכלי בעולם, החלו מחיר הנדל"ן בישראל להמיר ללא הפסקה. משנת 2011, העיתונות הכלכלית, בנקאים, כלכלנים ומומחים אחרים מסבירים שישראל נמצאת בבועה מתמשכת שסופה להתפוצץ. מחירי הנדל"ן, הן למגורים והן למסחר, נמצאים בשיא של כל הזמנים, וההנחה שיש המון זמן, אם בכלל, המחירים ירדו לרמה סבירה. מה שמעלה את השאלה, האם שווה להשקיע בנדל"ן בתור השקעה לטווח ארוך.
לפני שנגיע לשאלה, אנחנו נתייחס כאן להשקעות שונות, עם דגש על קרקעות חקלאיות, אך חשוב להבהיר שאנחנו נתייחס רק להשקעות בתוך ישראל. זאת למרות שרבים המשקיעים והמומחים שיציעו לכם להשקיע דווקא בחו"ל. יש לכך סיבות טובות, הרי מחירי הנדל"ן בעולם עולים לאט, בחזרה אל הימים של לפני 2008, מה שאומר שמי שישקיע כעת, יכול ליהנות מרווח לא קטן  בעתיד.

למה שווה להשקיע בנדל"ן לטווח הארוך 
השקעות בנדל"ן, בפרט השקעות במסגרת קרקעות חקלאיות, נחשבות השקעות יחסית בטוחות, בוודאי כשמדובר בהשקעות לטווח הארוך. הטענה הרווחת היא, מאחר והיצע הקרקעות הוא דל ומצטמצם (הרי אי אפשר לייצר עוד קרקעות לבנייה בעולם ולא ניתן להעביר קרקעות ממדינה למדינה בדומה למשאבים אחרים), והדרישה רק הולכת וגדלה (אפשר להניח שאנחנו תמיד נצטרך קרקעות, למסחר או למגורים), אזי שבכל שלב נתון, הקרקע אותה נרכוש תהיה סחירה. כלומר יהיה מי שירצה לשכור אותה מאיתנו לשימושים שונים.
נניח ואנחנו רוכשים קרקעות חקלאיות, אנחנו יכולים להחליט כיצד להשתמש בהן, לצורכי מסחר או מגורים. זאת בהנחה וניתנו כל ההיתרים, הקרקע מופשרת ויש לנו יכולת לבצע בה כרצוננו. השקעה בקרקע כזו, גם אם היא תיקח זמן, יכולה להניב לנו תשואה באחוזים יפים. נניח ונרצה להשכיר אותה לצורכי בנייה או לשימושים אחרים. גם אם מדובר בהשקעה, שכרגע, מסיבות שונות, לא ניתן לעשות בה דבר (למשל בגלל מחסור בתשתיות או בגישה), אזי שיהיה זה רק עניין של זמן עד שהם יפתחו. אנחנו הרי יודעים שבישראל, מרכז הארץ כבר עמוס, והבנייה מתרחבת לכיוון הפריפריה הרחוקה. לכן גם אם כרגע זה נראה לא סביר. בעתיד ההשקעה תישא פרי.
להשקעות בנד"ן יש כמה מאפיינים. ראשית, מדובר בהשקעות לטווח ארוך. מאחר ומדובר בעניין שלוקח זמן מבחינה בירוקראטית ופרוצדוראלית, הרי שלא ניתן לבצע השקעה לטווח של שבועות, לעיתים עצם הרכישה לוקחת חודשים רבים, ולכן כל ההשקעה היא לטווח ארוך. שנית, להבדיל מהשקעה במנייה שלא דורשת דבר, כאן יש גם עלויות עסקה, בוודאי אם מדובר ברכישת קרקעות חקלאיות, שדורשות עורכי דין, שמאים וכדומה. עד שנחזיר את ההשקעה על עלויות העסקה יחלוף זמן לא מובטל.
נקודה אחרונה, משקיעים במניות,  ברוב המקרים ימהרו למכור אותה כשיש חשש להפסד קרב ובא או כשהם רואים ירידה של המניות, קשה מאוד למדוד ירידה בערך הקרקע בטווח קצר, לכן מי שמעוניין לבצע השקעות לטווח ארוך, יבחר לעשות את זה דרך נדל"ן, דרך קרקעות חקלאיות.
קרא עוד
בחירת מעצב פנים לאחר קבלת דירה מהקבלן מה חשוב לברר ולדעת
כל אחד חולם על דירה שתהיה מעוצבת בדיוק כמו החלומות שלו. הדירה שתענה על הצרכים המדויקים שלו ותאפשר לו ליהנות מהתאמה מושלמת לכל המטרות שלו. הדבר בולט במיוחד כאשר מדובר בעיצוב במטבח.

המטבח הוא למעשה לב ליבו של כל בית. המטבח זהו המוקד אשר שם מתרכזים כולם משך שעות רבות ביום. שם אנחנו מתחילים את היום עם כוס הקפה והעיתון, שם אנחנו גם מכינים את ארוחת הבוקר שלנו. אם אנחנו לא יוצאים לעבוד, הארוחה גם תיאכל במטבח. אחר כך תתבשל שם ארוחת הצהריים כאשר לקראתה יתקבצו כולם סביב השולחן לסעוד בצוותא את הארוחה. תה של מנחה עם פרוסת עוגה, זה שוב במטבח ואחר כך ארוחת הערב שמקבצת שוב את בני הבית סביב השולחן.

בבתים רבים נהנים הילדים להכין את שיעורי הבית דווקא על שולחן המטבח. שם הם חשים במרכז העניינים ויכולים גם להיעזר בהורים הנמצאים שם.

לא לחינם אנחנו עדים לכך כי המטבח זוכה כיום לעיצוב מוקפד ולהשקעה רבה מאוד מבחינת העיצוב. מעצבי הפנים מעידים כי יותר מכל מהווה המטבח אתגר עיצובי. כי בעיצוב של המטבח טמונים הרבה מאוד חלומות, הרבה שאיפות והרבה דרישות מצד בני הבית.

כיורים מונחים למראה נקי ומושלם
משטחי השיש והכיורים המונחים של היום מעניקים למטבח מראה נקי ומושלם יותר מכל מה שהכרנו עד היום. אם עד כה ידענו כי אין הרבה מאוד אפשרויות והכיורים השקועים והסטנדרטיים זה מה שכולם עושים, הרי שכיום יש לנו את האפשרות ללכת על
כיור מונח על גבי השיש. מדובר בטרנד עיצובי אשר מעניק מראה מושלם למטבח.

למה צריך מעצב פנים?
האמת היא שרבים שואלים למה בעצם אנחנו חייבים את השירות של מעצב פנים? האם אין לנו סיכוי לעצב בכוחות עצמנו את המטבח שלנו?
אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן.

למרות שכולנו חכמים וכולנו נבונים, יש לנו עדיין הרבה מאוד ללמוד ולדעת על מנת שנוכל לעצב בעצמנו לעצמנו את הבית. לעיתים רק לאחר הבנייה אנחנו נגלה את כל התקלות ואת כל הכשלים שיכולנו למנוע ולחסוך לו רק פנינו אל איש מקצוע שיתכנן עבורנו את המטבח או את כל הבית.

איך בוחרים את מעצב הפנים?
כדי לבחור את מעצב הפנים חשוב מאוד לברר ולעשות מעט שיעורי בית. הטוב ביותר הוא לברר בקרב לקוחות קודמים ולשמוע מהם חוות דעת על העבודה שנעשתה אצלם בבית. זה בדרך כלל ייתן לכם את האינדיקציה הטובה ביותר.

ברור שיש לשבת עם איש המקצוע ולהתרשם מהתכניות אותם הוא מציע ולנסות לחוש את רמת המקצועיות שלו.
רק לאחר שנבחר את איש המקצוע נוכל להיות רגועים כי הבית שלנו יקבל את העיצוב המקסימלי והטוב ביותר עבורנו.
קרא עוד
חמש נקודות שבהן עו"ד נדל"ן מגן עליך בעת רכישת בית מקבלן

רכישת בית מקבלן היא אחת האפשרויות היותר נפוצות העומדת בפני אנשים הרוצים מקום מגורים פרטי להם ומשפחתם. רכישה מקבלן נעשית בתהליך ארוך, ובמקרים רבים, היא מתבצעת עוד כאשר כל הפרויקט עדיין נמצא בשלב שבו התכניות זה עתה אושרו, ועדיין לא התחילה הפעילות בשטח.

מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד מנוסה בתחום כבר בעת עריכת ההסכם. הוא יכול לייעץ ולייצג את הלקוח מרגע זה, עד קבלת המפתח לדירה, ואף לאחר הכניסה לדירה. עורך דין יכול לסייע בחמש נקודות חשובות כדלהלן:
 

בדיקת החוזה - חוזה הרכישה מנוסח, לרוב, על ידי עורך דין של הקבלן ויש בו סעיפים רבים לטובתו.
עורך דין נדל"ן מנוסה יודע לנהל משא ומתן מול עורך הדין של הקבלן ולהגיע להסכמות המגנות על הלקוח שלו. בכל חוזה יש אותיות קטנות אשר רבים אינם טורחים לקרוא או שאינם מבינים אותן לעומק. עורך דין מנוסה יתייחס אליהם, ינטרל את הנקודות הבעייתיות וימצא מנגנונים המבטיחים הגנה על זכויותיו של הרוכש.

 

מועד מסירת הדירה ואחריות – עורך הדין יוודא כי קיים סעיף הקובע במדויק את מועד המסירה כולל טווח החריגה ממנו. החוק קובע פיצויים מוסכמים על חריגה. קבלנים רבים נוטים לפרט סכומים נמוכים ממה שהחוק קובע למרות שבחוק נקבע שהם קבועים ואין לחרוג מהם. הוא יבדוק את סעיף האחריות לתיקונים נדרשים אם יהיו לאחר כניסת הדיירים לדירה. תקופת האחריות קבועה בחוק ונקבעת על פי פרמטרים שונים.

 
 מפרט – עורך הדין יקפיד שיוכנס סעיף המחייב את הקבלן לבנות על פי תקני הבניה ובהתאם למפרט שנקבע בין שני הצדדים. עורך הדין יבדוק לעומק את המפרט הטכני ויעשה זאת יחד עם לקוחו.

 

היבטים חוקיים – עורך הדין יבדוק היבטים חוקיים שונים וביניהם: מצבה הקנייני של הקרקע והאם יש לקבלן זכות לבנות עליה. במידה והקרקע פרטית – אזי האם היא רשומה בטאבו, במידה ומדובר בקרקע השייכת למנהל – אזי הוא ירצה לראות אישור זכויות או חוזה חכירה ממנו. הוא יבדוק שקיימים אישורי בנייה נדרשים ושאכן הושלמו כל הליכי התכנון. אם הקבלן רשאי לבנות את מספר הקומות המובטח ואם הוא רשום בפנקס הקבלנים. כמו כן, אם הקרקע  והפרויקט נקיים מחובות.  שהקבלן רשם הערת אזהרה לטובת לקוחו במועד הנדרש ממנו.

 
 

ערבות בנקאית – עורך הדין יקפיד על נושא הערבות הבנקאית המגנה על כספו של הרוכש. על פי החוק חל איסור להפקיד כספים בחשבון הקבלן. את הכספים יש להעביר את הכסף באמצעות שוברי תשלום לחשבון הבנק המלווה ולקבל ערבות בנקאית עליו תוך 14 יום. כמו כן נקבע, כי במקרים של עיקול הקרקע בשל הליכים משפטיים נגד הקבלן, הכסף ששולם יחזור לרוכש. במידה והפרויקט משועבד לבנק הוא ידרוש מהקבלן אישור החרגה על החלק היחסי של הרוכש.

 
 
 
 

קרא עוד
יתרונות איכות חיים בבנייה ומגורים ביהודה ושומרון
נכון לשנים האחרונות מתגוררים ביהודה ושומרון מעל ל- 400 אלף יהודים לצד 2 מיליון פלסטינאים. מרבית מהיישובים שבאזורים אלו הם יישובים דתיים קטנים עד בינוניים, אך ישנם גם יישובים חילוניים וישנם גם ישובים מעורבים.
יהודה ושומרון – כרטיס ביקור
אזור יהודה ושומרון ממוקם במרכז ישראל וכולל את המורדות המערביים של הר השומרון, את רכסי מעון ודהריה ובחלקו המזרחי, האזור תחום בבקעת הירדן ועד ליריחו בדרום. משם, הגבול של האזור נמשך עד לחופים של ים המלח עד לנחל ערוגות. העיר הגדולה ביהודה ושומרון היא מודיעין עלית בה מתגוררים מעל ל- 40 אלף איש ומעלה אדומים עם למעלה מ- 30 אלף איש ואילו הערים והיישובים הקטנים יותר כוללים את אריאל בה מתגוררים דתיים וחילוניים ואת אלפי מנשה. ההתפלגות ביישובים אלו היא שליש חרדים, שליש דתיים ציוניים ושליש חילוניים. במועצות האזוריות יש מוסדות חינוך רבים הכוללים גנים ובתי ספר, ישיבות, אולפנות, מכללות, אוניברסיטה ומכינות קדם צבאיות.
אחד היתרונות המרכזיים של בתים בשומרון (ויש כאלו הטוענים שמדובר על היתרון המרכזי והבולט ביותר), הוא הנדל"ן הזול וזאת בהשוואה אל ערים אחרות במרכזה של ישראל. המחירים הזולים של הבתים (ניתן למצוא בתים במחירים של חצי מיליון שקלים ועד כ- מיליון וחצי שקלים חדשים), נובעים משום שמדובר על בתים ביישובים שונים מעבר לקו הירוק, אזור בעייתי מבחינה פוליטית ביטחונית אשר רבים מתייחסים אליו כאל אזור הלוקה בחוסר וודאות לגבי העתיד.
 
כל היתרונות במגורים ביו"ש
 • מחיר – המחירים של הבתים בשומרון נמוכים בהשוואה אל בתים בתוך הקו הירוק.
 • נוחות גיאוגרפית – נסיעה קצרה לערים מרכזיות בישראל.
 • איכות חיים – דירות בשומרון הן לעיתים דירות קרקע הממוקמות בשטחים נקיים וירוקים.
 • ריבוי אפשרויות – תנופת הבנייה ביהודה ושומרון מאפשרת רכישת בתים גדולים עם שטח קרקע.
 • קהילה – קהילות קטנות וצורות התיישבות כפריות קהילתיות.
 • עשייה סביבתית – קיימת מגמת עלייה ברורה בכל הקשור אל העשייה הסביבתית בקהילה ובמוסדות החינוך ביו"ש. דברים אלו באים לידי ביטוי בעליה בגובה התקציבים לחינוך הסביבתי, פעילויות בשטח ועוד.  
 • אוכלוסייה - רוב האנשים המתגוררים ביהודה ושומרון מחויב ומחובר לאהבת הארץ ומהווה דוגמא ומופת לאורח חיים סביבתי לכל תושבי מדינת ישראל.
 • איכות אוויר טובה – אוויר נפלא המוביל לאיכות חיים נפלאה וזאת לעומת האזור של מישור החוף בישראל בו קיימת פעילות תעשייתית רבה ופעילות תחבורתית רבה. (תחנות כוח, בתי זיקוק, מפעלים רבים וריכוז גבוה מאוד של כלי רכב). באזורים הפנימיים של יהודה ושומרון מקורות הזיהום קטנים ומכאן איכות החיים המדוברת ביישובים השונים באזור זה.
לסיכום, קיימים יתרונות רבים ביהודה ושומרון, ביניהם איכות חיים גבוהה ומחירים משתלמים ביותר של בתים. שורת היתרונות הארוכה מובילה זוגות רבים להגשים את חלומם ולקנות בתים בשומרון בעלויות אותן הם לא היו יכולים להשיג ברוב המקומות בישראל הממוקמים מעבר לקו הירוק.
קרא עוד
אודות הביקוש לבנייה ירוקה בבתי מגורים בארץ לעומת חו"ל
בשני העשורים האחרונים אחד הנושאים החזקים ביותר בעולם האדריכלות והבנייה הוא הנושא של בנייה ירוקה. יותר ויותר מבנים בעולם ובפרט בישראל זוכים לתקן ירוק, קרי נחשבים "ידידותיים לסביבה" הן בזכות תהליך בנייה אשר נחשב שומר על הסביבה ולא מזהם אותה והן בזכות העובדה שהמבנים כשלעצמם "ירוקים" ושומרים על הסביבה.
בהמשך המאמר נדבר מעט על הביקוש לבנייה ירוקה בארץ ובחו"ל ועל ההבדל בין כאן לשם, אך תחילה נציג מספר עקרונות פופולאריים בבנייה ירוקה:
שימוש בחלונות גדולים אשר מאפשרים חסכון בחשמל
שימוש במערכות למחזור מים (הן לשימוש בתוך הבית והן לשימוש מחוץ לבית)
מערכת חשמל חסכונית (נורות שנדלקות רק כאשר יש מישהו בחדר, טיימרים על מכשירי חשמל ועוד)
פאנלים סולריים
בידוד תרמי של הגג
שימוש בחומרים ממוחזרים (דלתות, חלונות)
שימוש במקורות אנרגיה מתחדשים (שימוש במקורות כמו רוח ושמש)
אלה רק חלק מהעקרונות של בנייה ירוקה כפי שבאים לידי ביטוי במבני נדלן בארה"ב, אירופה, ישראל ומקומות אחרים בעולם.
על הביקוש לבניה ירוקה בישראל לעומת חו"ל
קיים פרדוקס מסוים שכן מבחינה תעשייתית, ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בכל הקשור לאנרגיות מתחדשות ולאלמנטים ירוקים אחרים. ישראל מובילה למשל בכמות דודי השמש בעולם והיא הכניסה את השימוש בו למבנים פרטיים עוד בשנות השבעים. עם זאת כשמסתכלים על תקנים ממשלתיים ועל משיכה לבנייה ירוקה, אזי שישראל נמצאת, יחסית, הרחק מאחור בטח ביחס למדינות אירופאיות מתקדמות או למבני נדלן בארהב. לדוגמא, רק שלושה בתי ספר בישראל עונים להגדרה של בית ספר ירוק, זאת בזמן שיש בישראל למעלה מ-4,500 בתי ספר. מדובר בנתון אחד מיני רבים שמוכיח עד כמה ההיצע הוא נמוך, והביקוש אף הוא איננו גבוה.
יש לכך הסברים שונים, כאשר בראש ובראשונה שבישראל אין דחיפה מלמעלה, קרי דחיפה ממשלתית לבנייה ירוקה. אין בישראל מודעות ממשלתית-ממסדית לחשיבות של בנייה כזו, הן על תפקוד של המבנה, אורך חייו וכן סגנון ואיכות החיים של הדיירים בו. זאת להבדיל מעיירות שלמות בארה"ב שם התקן הירוק הוא הקובע, מתוך הכרה שזה משפר את איכות החיים של הדיירים, מטיב עם איכות הבנייה ומעלה את ערך הנכס. דוגמא לרמת המודעות הגבוהה בארה"ב ובמדינות אחרות לבנייה ירוקה, היא היעדר בירוקרטיה שמציבה מכשולים בעניין, לעומת הבירוקרטיה הישראלית שכן מטילה קשיים ומכשולים.
הסבר שני הוא, שבישראל רק בשנים האחרונות נכנס המודעות לשמירה על הסביבה, זאת בזמן שבארה"ב ובאירופה מדובר על עניין של מספר עשורים.
מי שמחפש השקעות נדלן בארה"ב, לא יתקשה למצוא השקעות בנכסים ירוקים. הם נמצאים גם בערים הגדולות וגם בערים הקטנות. השקעות אלו, בלא מעט מקרים, משתלמות יותר מהשקעות בנכסים רגילים מאחר וערך הנכסים גבוה יותר, רמת התפעול בהם נמוכה יותר, והביקוש אליהם גדל כל הזמן.  
קרא עוד
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט