רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

קרקעות חקלאיות
דף 1
החל משנת 2008, עת החל המשבר הכלכלי בעולם, החלו מחיר הנדל"ן בישראל להמיר ללא הפסקה. משנת 2011, העיתונות הכלכלית, בנקאים, כלכלנים ומומחים אחרים מסבירים שישראל נמצאת בבועה מתמשכת שסופה להתפוצץ. מחירי הנדל"ן, הן למגורים והן למסחר, נמצאים בשיא של כל הזמנים, וההנחה שיש המון זמן, אם בכלל, המחירים ירדו לרמה סבירה. מה שמעלה את השאלה, האם שווה להשקיע בנדל"ן בתור השקעה לטווח ארוך.
לפני שנגיע לשאלה, אנחנו נתייחס כאן להשקעות שונות, עם דגש על קרקעות חקלאיות, אך חשוב להבהיר שאנחנו נתייחס רק להשקעות בתוך ישראל. זאת למרות שרבים המשקיעים והמומחים שיציעו לכם להשקיע דווקא בחו"ל. יש לכך סיבות טובות, הרי מחירי הנדל"ן בעולם עולים לאט, בחזרה אל הימים של לפני 2008, מה שאומר שמי שישקיע כעת, יכול ליהנות מרווח לא קטן  בעתיד.

למה שווה להשקיע בנדל"ן לטווח הארוך 
השקעות בנדל"ן, בפרט השקעות במסגרת קרקעות חקלאיות, נחשבות השקעות יחסית בטוחות, בוודאי כשמדובר בהשקעות לטווח הארוך. הטענה הרווחת היא, מאחר והיצע הקרקעות הוא דל ומצטמצם (הרי אי אפשר לייצר עוד קרקעות לבנייה בעולם ולא ניתן להעביר קרקעות ממדינה למדינה בדומה למשאבים אחרים), והדרישה רק הולכת וגדלה (אפשר להניח שאנחנו תמיד נצטרך קרקעות, למסחר או למגורים), אזי שבכל שלב נתון, הקרקע אותה נרכוש תהיה סחירה. כלומר יהיה מי שירצה לשכור אותה מאיתנו לשימושים שונים.
נניח ואנחנו רוכשים קרקעות חקלאיות, אנחנו יכולים להחליט כיצד להשתמש בהן, לצורכי מסחר או מגורים. זאת בהנחה וניתנו כל ההיתרים, הקרקע מופשרת ויש לנו יכולת לבצע בה כרצוננו. השקעה בקרקע כזו, גם אם היא תיקח זמן, יכולה להניב לנו תשואה באחוזים יפים. נניח ונרצה להשכיר אותה לצורכי בנייה או לשימושים אחרים. גם אם מדובר בהשקעה, שכרגע, מסיבות שונות, לא ניתן לעשות בה דבר (למשל בגלל מחסור בתשתיות או בגישה), אזי שיהיה זה רק עניין של זמן עד שהם יפתחו. אנחנו הרי יודעים שבישראל, מרכז הארץ כבר עמוס, והבנייה מתרחבת לכיוון הפריפריה הרחוקה. לכן גם אם כרגע זה נראה לא סביר. בעתיד ההשקעה תישא פרי.
להשקעות בנד"ן יש כמה מאפיינים. ראשית, מדובר בהשקעות לטווח ארוך. מאחר ומדובר בעניין שלוקח זמן מבחינה בירוקראטית ופרוצדוראלית, הרי שלא ניתן לבצע השקעה לטווח של שבועות, לעיתים עצם הרכישה לוקחת חודשים רבים, ולכן כל ההשקעה היא לטווח ארוך. שנית, להבדיל מהשקעה במנייה שלא דורשת דבר, כאן יש גם עלויות עסקה, בוודאי אם מדובר ברכישת קרקעות חקלאיות, שדורשות עורכי דין, שמאים וכדומה. עד שנחזיר את ההשקעה על עלויות העסקה יחלוף זמן לא מובטל.
נקודה אחרונה, משקיעים במניות,  ברוב המקרים ימהרו למכור אותה כשיש חשש להפסד קרב ובא או כשהם רואים ירידה של המניות, קשה מאוד למדוד ירידה בערך הקרקע בטווח קצר, לכן מי שמעוניין לבצע השקעות לטווח ארוך, יבחר לעשות את זה דרך נדל"ן, דרך קרקעות חקלאיות.
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט