רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

השלבים בדרך לדירה חדשה
סוף כל סוף הגיע הרגע המיוחל, חסכתם מספיק כסף בצד ואתם מוכנים לבצע את הרכישה ככל הנראה החשובה ביותר בחייכם, דירה חדשה. מדובר בצעד גדול וחשוב, נקודת מפנה של ממש אשר תאפשר לכם להימנע מתשלומים חודשיים של שכירות, ותחליף אותם במשכנתא אשר צפויה להיגמר בנקודה כלשהי. בין אם מדובר ברכישת קרקע להשקעה או קניית דירה חדשה או מיד שנייה, בכתבה הבאה תוכלו לבחון את הדרכים השונות להשיג את הדירה המושלמת לה חיכיתם כל כך הרבה שנים.
 
רכישת דירה חדשה 
ברבעון הראשון של שנת 2016 נבנו מעל 8,000 דירות חדשות בישראל, כאשר הרוב הגדול (מעל 6,000) נבנה ביוזמה פרטית, וקצת מעל 2,000 דירות נבנו ביוזמה ציבורית תחת משרד הבינוי והשיכון. ממוצע משך הזמן בו דירה עומדת למכירה בשוק עומד על כמעט עשרה, אך כמחצית מהדירות אשר נבנו תחת יוזמה פרטית נמכרו כבר תוך 4 חודשים מרגע תחילת הבנייה. מחוז מרכז מוביל עם 33 אחוזים מכלל המכירות של הדירות ביוזמה פרטית, ומחוזות תל אביב וחיפה הראו 19 אחוזים כל אחת. מחוז ירושלים מראה את המספר הנמוך ביותר מבין כל המחוזות עם 6 אחוזים בסך הכל.
לפני שתתחילו לחפש דירות חדשות, עליכם קודם כל לדעת מהו האיזור בו תרצו לחיות. נסו לבדוק כבישי גישה, בתי ספר ומוסדות חינוך, מרכזים מסחריים ואווירה כללית לפני שתחליטו להתמקד בשכונה מסוימת. לאחר שביצעתם את החלטתכם, הציבו לעצמכם תקציב עם גבולות עבור הדירה, זכרו שכדי לקבל משכנתא עליכם להחזיק הון עצמי של לא פחות מ25% מערך הדירה. בין השאלות החשובות שתוכלו לשאול את עצמכם יגיעו מספר חדרי השינה בדירה, גודל מינימאלי, גובה ומרפסת, קרבה לתחבורה ציבורית ועוד.
 
קניית דירה מיד שנייה
גם דירה מיד שנייה לחלוטין מכבדת את בעליה. תוכלו לבחון את האפשרויות השונות ולשאול את עצמכם את אותם שאלות כמו בפסקה הקודמת, ובנוסף, תוכלו להתייעץ עם אנשים אשר מתגוררים בבניין כבר שנים כדי לגלות פרטים נוספים על האזור, הבניין והשכונה. שימו לב לבדוק את כל הפרטים ולהגיע לעומק הקורה כאשר אתם בוחנים דירה מיד שניה, תשתיות החשמל והמים, טחב ועובש בקירות וכו'. נסו לשמור את הרגשות שלכם לעצמכם כאשר אתם נכנסים לדירה, ואל תעשו שום דבר חפוז לפני הערכת השמאי.
 
רכישת קרקע להשקעה
במקרה והחלטתם לקנות קרקע בהליכי הפשרה להשקעה, מדובר במהלך נבון אשר יוכל לחסוך להם עד מאות אלפי שקלים. הפרויקטים השונים אשר מוצעים בימינו בשוק מאפשרים לנו למצוא הזדמנויות טובות להשקעה בדרך לדירה, נסו לבחון תוכניות להם היתרים בשלבים מתקדמים או אפילו פרויקטים בתהליך הבנייה, מה שיבטיח לכם ראש שקט והתקדמות מהירה מהרגיל. זכרו להצטייד בעורך דין מקרקעין אשר יוכל למזער את הסיכויים שתרכשו חתול בשק.
 
נמליץ לכם בנוסף להתייעץ עם חברים ובני משפחה בנוגע למיקום הדירה ואופן הרכישה, הרי אין חכם כבעל הניסיון.
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט