רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

יתרונות איכות חיים בבנייה ומגורים ביהודה ושומרון
נכון לשנים האחרונות מתגוררים ביהודה ושומרון מעל ל- 400 אלף יהודים לצד 2 מיליון פלסטינאים. מרבית מהיישובים שבאזורים אלו הם יישובים דתיים קטנים עד בינוניים, אך ישנם גם יישובים חילוניים וישנם גם ישובים מעורבים.
יהודה ושומרון – כרטיס ביקור
אזור יהודה ושומרון ממוקם במרכז ישראל וכולל את המורדות המערביים של הר השומרון, את רכסי מעון ודהריה ובחלקו המזרחי, האזור תחום בבקעת הירדן ועד ליריחו בדרום. משם, הגבול של האזור נמשך עד לחופים של ים המלח עד לנחל ערוגות. העיר הגדולה ביהודה ושומרון היא מודיעין עלית בה מתגוררים מעל ל- 40 אלף איש ומעלה אדומים עם למעלה מ- 30 אלף איש ואילו הערים והיישובים הקטנים יותר כוללים את אריאל בה מתגוררים דתיים וחילוניים ואת אלפי מנשה. ההתפלגות ביישובים אלו היא שליש חרדים, שליש דתיים ציוניים ושליש חילוניים. במועצות האזוריות יש מוסדות חינוך רבים הכוללים גנים ובתי ספר, ישיבות, אולפנות, מכללות, אוניברסיטה ומכינות קדם צבאיות.
אחד היתרונות המרכזיים של בתים בשומרון (ויש כאלו הטוענים שמדובר על היתרון המרכזי והבולט ביותר), הוא הנדל"ן הזול וזאת בהשוואה אל ערים אחרות במרכזה של ישראל. המחירים הזולים של הבתים (ניתן למצוא בתים במחירים של חצי מיליון שקלים ועד כ- מיליון וחצי שקלים חדשים), נובעים משום שמדובר על בתים ביישובים שונים מעבר לקו הירוק, אזור בעייתי מבחינה פוליטית ביטחונית אשר רבים מתייחסים אליו כאל אזור הלוקה בחוסר וודאות לגבי העתיד.
 
כל היתרונות במגורים ביו"ש
  • מחיר – המחירים של הבתים בשומרון נמוכים בהשוואה אל בתים בתוך הקו הירוק.
  • נוחות גיאוגרפית – נסיעה קצרה לערים מרכזיות בישראל.
  • איכות חיים – דירות בשומרון הן לעיתים דירות קרקע הממוקמות בשטחים נקיים וירוקים.
  • ריבוי אפשרויות – תנופת הבנייה ביהודה ושומרון מאפשרת רכישת בתים גדולים עם שטח קרקע.
  • קהילה – קהילות קטנות וצורות התיישבות כפריות קהילתיות.
  • עשייה סביבתית – קיימת מגמת עלייה ברורה בכל הקשור אל העשייה הסביבתית בקהילה ובמוסדות החינוך ביו"ש. דברים אלו באים לידי ביטוי בעליה בגובה התקציבים לחינוך הסביבתי, פעילויות בשטח ועוד.  
  • אוכלוסייה - רוב האנשים המתגוררים ביהודה ושומרון מחויב ומחובר לאהבת הארץ ומהווה דוגמא ומופת לאורח חיים סביבתי לכל תושבי מדינת ישראל.
  • איכות אוויר טובה – אוויר נפלא המוביל לאיכות חיים נפלאה וזאת לעומת האזור של מישור החוף בישראל בו קיימת פעילות תעשייתית רבה ופעילות תחבורתית רבה. (תחנות כוח, בתי זיקוק, מפעלים רבים וריכוז גבוה מאוד של כלי רכב). באזורים הפנימיים של יהודה ושומרון מקורות הזיהום קטנים ומכאן איכות החיים המדוברת ביישובים השונים באזור זה.
לסיכום, קיימים יתרונות רבים ביהודה ושומרון, ביניהם איכות חיים גבוהה ומחירים משתלמים ביותר של בתים. שורת היתרונות הארוכה מובילה זוגות רבים להגשים את חלומם ולקנות בתים בשומרון בעלויות אותן הם לא היו יכולים להשיג ברוב המקומות בישראל הממוקמים מעבר לקו הירוק.
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט