רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

מה חשוב לבדוק לפני חתימת חוזה לקניית דירה חדשה מקבלן
קניית דירה חדשה
כל מי שרכש דירה אי פעם יכול להעיד כי מדובר בעסקה משמעותית וחשובה מאוד. עם זאת, לעיתים נעשות טעויות קריטיות במהלך ביצוע עסקאות מכר נדל"ן והסיבה העיקרית לכך היא שהרוכשים אינם יודעים למה לשים לב, או במילים פשוטות יותר – לא מבחינים "באותיות הקטנות". לכן, ריכזנו לפניכם מספר נקודות חשובות שעליכם לבדוק ולוודא לפני שחותמים על חוזה רכישת דירה חדשה.

מה חשוב לבדוק לפני שחותמים על חוזה לקניית דירה חדשה מקבלן?

ראשית כל, את הבדיקה שאתם צריכים לעשות לפני שחותמים על הסכם קניית דירה חדשה רצוי לעשות בליווי של עורך דין. הסיבה לכך פשוטה, עורך דין בקיא בתחום ויידע לזהות את כל הסעיפים הבעיתיים בחוזה.

מה שנראה בעין חובבנית נורמטיבי, עשוי להיתפס בעין מקצועית כסעיף חשוד ובעייתי. אמנם תצטרכו לשלם שכר לעו"ד אך באופן זה תוכלו להימנע מהרבה בעיות מיותרות בעתיד.
שנית, רצוי להעמיק ולבדוק את נושא האחריות. דירה חדשה שרוכשים מקבלן הינה דירה שלא גרו בה לפני כן דיירים קודמים. יש שמכנים דירות מקבלן "דירה מהניילון" משום שהיא חדשה, נקייה ונטולת בעיות. האמנם כך הדברים? לא בהכרח. יש לא מעט בעיות שעלולות לצוץ בדירות חדשות, אף על פי שלא חיו שם קודם לכן. ליקויי בניה מופיעים במרבית הדירות החדשות והם נגרמים בגלל סיבות שונות כמו עבודה חפוזה, שימוש בחומרי גלם לא טובים, טעויות אנוש וכדומה.

בחוזה שהנכם עומדים לחתום אמור להיות פירוט אודות נושא הליקויים והאחריות. בדקו היטב למה מתחייב הקבלן במקרה של ליקויי בניה, כמה זמן הוא אמור לספק לכם מענה / אחריות, מה נכנס בתחום האחריות שלו ומה לא. גם נושא זה רצוי שיבדוק עורך דין וזאת בכדי להבהיר בפניכם אם הנושא מצויין בחוזה באופן הוגן כלפיכם.

בנוסף לכך, לפני שאתם ממהרים לחתום על חוזה לקניית דירה חדשה מקבלן – גשו אל הדירה פיזית. בדקו את הדירה, עברו בין החדרים, הציצו בתקרות, בריצוף, בכל מה שגלוי לעין. חפשו בעיות וליקויים, ציינו בפני הקבלן מה לא מוצא חן בעיניכם ומה הייתם מצפים שיהיה אחרת. בדיקה מסוג זה יכולה לחסוך לכם הרבה כאב ראש בעתיד.

אנשים רבים חותמים על החוזה ורק לאחר מכן מבחינים בכל מיני דברים שמטרידים אותם בדירה – מה שמתגלה כבעייתי בשלב הזה ולא ניתן לשנותו. כמו כן, יתכן ובאופן זה תגלו כי הקבלן אינו עובד או מתנהל כפי שציפיתם ובשלב זה רצוי לעצור את המשא ומתן ופשוט לחפש דירה אחרת.
 
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט