רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

חמש נקודות שבהן עו"ד נדל"ן מגן עליך בעת רכישת בית מקבלן

רכישת בית מקבלן היא אחת האפשרויות היותר נפוצות העומדת בפני אנשים הרוצים מקום מגורים פרטי להם ומשפחתם. רכישה מקבלן נעשית בתהליך ארוך, ובמקרים רבים, היא מתבצעת עוד כאשר כל הפרויקט עדיין נמצא בשלב שבו התכניות זה עתה אושרו, ועדיין לא התחילה הפעילות בשטח.

מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד מנוסה בתחום כבר בעת עריכת ההסכם. הוא יכול לייעץ ולייצג את הלקוח מרגע זה, עד קבלת המפתח לדירה, ואף לאחר הכניסה לדירה. עורך דין יכול לסייע בחמש נקודות חשובות כדלהלן:
 

בדיקת החוזה - חוזה הרכישה מנוסח, לרוב, על ידי עורך דין של הקבלן ויש בו סעיפים רבים לטובתו. עורך דין נדל"ן מנוסה יודע לנהל משא ומתן מול עורך הדין של הקבלן ולהגיע להסכמות המגנות על הלקוח שלו. בכל חוזה יש אותיות קטנות אשר רבים אינם טורחים לקרוא או שאינם מבינים אותן לעומק. עורך דין מנוסה יתייחס אליהם, ינטרל את הנקודות הבעייתיות וימצא מנגנונים המבטיחים הגנה על זכויותיו של הרוכש.

 

מועד מסירת הדירה ואחריות – עורך הדין יוודא כי קיים סעיף הקובע במדויק את מועד המסירה כולל טווח החריגה ממנו. החוק קובע פיצויים מוסכמים על חריגה. קבלנים רבים נוטים לפרט סכומים נמוכים ממה שהחוק קובע למרות שבחוק נקבע שהם קבועים ואין לחרוג מהם. הוא יבדוק את סעיף האחריות לתיקונים נדרשים אם יהיו לאחר כניסת הדיירים לדירה. תקופת האחריות קבועה בחוק ונקבעת על פי פרמטרים שונים.

 
 מפרט – עורך הדין יקפיד שיוכנס סעיף המחייב את הקבלן לבנות על פי תקני הבניה ובהתאם למפרט שנקבע בין שני הצדדים. עורך הדין יבדוק לעומק את המפרט הטכני ויעשה זאת יחד עם לקוחו.

 

היבטים חוקיים – עורך הדין יבדוק היבטים חוקיים שונים וביניהם: מצבה הקנייני של הקרקע והאם יש לקבלן זכות לבנות עליה. במידה והקרקע פרטית – אזי האם היא רשומה בטאבו, במידה ומדובר בקרקע השייכת למנהל – אזי הוא ירצה לראות אישור זכויות או חוזה חכירה ממנו. הוא יבדוק שקיימים אישורי בנייה נדרשים ושאכן הושלמו כל הליכי התכנון. אם הקבלן רשאי לבנות את מספר הקומות המובטח ואם הוא רשום בפנקס הקבלנים. כמו כן, אם הקרקע  והפרויקט נקיים מחובות.  שהקבלן רשם הערת אזהרה לטובת לקוחו במועד הנדרש ממנו.

 
 

ערבות בנקאית – עורך הדין יקפיד על נושא הערבות הבנקאית המגנה על כספו של הרוכש. על פי החוק חל איסור להפקיד כספים בחשבון הקבלן. את הכספים יש להעביר את הכסף באמצעות שוברי תשלום לחשבון הבנק המלווה ולקבל ערבות בנקאית עליו תוך 14 יום. כמו כן נקבע, כי במקרים של עיקול הקרקע בשל הליכים משפטיים נגד הקבלן, הכסף ששולם יחזור לרוכש. במידה והפרויקט משועבד לבנק הוא ידרוש מהקבלן אישור החרגה על החלק היחסי של הרוכש.

 
 
 
 

חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט