רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

רוצים תשואה מקסימלית ? פצלו את הנכס ל2 דירות
אחד מסוגי ההשקעות שהפכו כדאיות במיוחד הינה השקעה בתחום הנדל"ן בישראל, וזאת עקב מחירי הדירות והשכרת הדירות שרק עולים והופכים יקרים יותר. מי שזכה ויש לו נכסים להשקעה, יוכל באמצעות פיצול דירה - להפוך את הרווחים לגדולים יותר. אבל מתי ואיך אפשר לפצל דירות? כל הפרטים בהמשך.

רוצים תשואה מקסימלית ? פצלו את הנכס ל2 דירות

בכל הנוגע לשכירת דירות, אחת ה"קומבינות" שהיו בעבר נהוגות בקרב מרבית בעלי הנכסים, הייתה לבצע ביצוע פיצול של דירה אחת לשניים ואפילו לשלוש! וזאת כדי להשכיר את הדירה לכמה שיותר דיירים ובכך להגדיל רווחים.
עם זאת כיום, פיצול דירה חייב לביות מסודר יותר ועל פי החוק, שכן לא כל נכס יכול לעבור את התהליך ללא אישורים ודגשים מתאימים.
בסוף שנת 2012 החלו חוקי הנדל"ן להשתנות, כמו גם שמשרד הבינוי והשיכון העביר הנחיות אודות אישור דירות מפוצלות. הנחיות אלה כוללות קבלת היתרים לפיצול, הגשת תכניות הנדסיות מסודרות לרשויות המקומיות, תשלומי ארנונה נפרדים לכל דירה, כמו גם שאר הגבלים שהוטלו על בעלי הנכסים בעת השכרה ופיצול דירות.

למי כלל ההנחיות והגבלות מסייעות?

בראשית ולפי שנסביר על השינוי שחל לטובה, חשוב להבין כי פיצול דירות מצד אחד מגדיל את הרווחים של בעל הנכס, אך מצד שני מציע פתרונות דיור אטרקטיביים יותר לאוכלוסיות מוחלשות, שכן בכך יכולים להציע בעלי הדירות דירה מתאימה במחיר שפוי יחסית.
בנוסף, ברגע שבעל הדירה מפצל את הדירה, הוא יכול לשלוט ולנהל את הנכסים בצורה אפקטיבית ויעילה תוך ריכוז כלל החיובים, הגבייה והתיקונים שיש לבצע בדירות, במרחב אחד.

מהם החוקים וההגבלות הנוגעים לפיצול דירה?

אם אתם בעלי נכסים ראשית עליכם למצוא קבלן שיפוצים רשום ומומלץ לביצוע עבודות שיפוצים בדירה פרויקט פיצול דירה הוא כמו כל  פרויקט שיפוץ דירה וחייב להתבצע על ידי קבלן מנוסה ומקצועי לכל  ואתם רוצים לדעת יותר על ההגבלות בעת פיצול דירה, חשוב להכיר כמה חוקים והנחיות בנושא:
אישורים - בעלי נכסים יוכלו לבצע פיצול דירות רק לאחר קבלת המלצה ואישורים ממהנדס העיר. לכן יש לפנות לרשויות המקומיות על מנת להתחיל בתהליך. 
גודל – אם בעבר היו מוצאים עצמם סטודנטים וזוגות צעירים גרים במה שנראה כמו פינת אוכל קטנה: הרי שכיום כל דירה שפוצלה חייבת לעלות על גודל של 30 מטרים רבועים.
פרופורציות – מי שירצה להוסיף דירה ולפצל דירות, יוכל לעשות זאת רק במידה וכמות הדירות אינה עולה על 30 אחוזים מכמות הדירות בבניין משותף.
עיצוב – עוד  דורשות הרשויות כי פעולת פיצול הדירה לא יגרע מעיצוב הנוף במקום. במידה והפיצול יחרוג מהתכנית ההנדסית או יראה מרושל ומוטלא - עלולות הרשויות להטיל וטו על הפעולה.
הסכמת בעלי דירות - במידה והדירה המפוצלת נמצאת במבנה משותף, יש לקבל הסכמה של לפחות 75 אחוז מבעלי הדירות במבנה אודות הפיצול.
לסיכום, כדי לבצע פיצול דירה יש לעשות זאת בצורה חוקית, תוך קבלת כל האישורים, ההסכמות תוך עמידה בכל התקנים בעת הפעולה.
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט