רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

עושים צל: מה חשוב לדעת כשמתקינים פרגולה
הקיץ כבר אוטוטו כאן ועל מנת שתוכלו להנות מהגינה או המרפסת שלכם ולעשות על האש או סתם לשבת לכוס קפה עם חברים, כדאי לכם להקפיד על מספר דברים לפני שאתם מתקינים פרגולה. בזכות הפרגולה שתתקינו, תוכלו לשבת בחוץ מבלי להצלות מחום השמש. אז מאיפה מתחילים? ומה חשוב לבדוק? המשיכו בקריאה...

בחירת מיקום הפרגולה

בגדול מיקום הפרגולה תלוי מאוד בתנאי השטח שעומדים לרשותכם. מה שכן, אם אתם נמצאים בשלבי שיפוץ או בנייה, תוכלו לבחור את המיקום בצורה חופשית יותר. חשוב מאוד שהפרגולה תהיה במיקום נגיש. לדוגמה, אם הפרגולה יוצאת מכיוון של אזור אירוח (נניח מהסלון או מפינת האוכל), אז היא הרבה יותר מזמינה לצאת אליה. זאת בניגוד לאזור יציאה שהוא כמו המטבח למשל. מעבר לכך, חשוב גם לקחת בחשבון את כיוון השמש ביחס למיקום של הפרגולה. לדוגמה, אם הפרגולה פונה לכיוון צפון, זה יכול להיות מעולה. אם היא פונה לכיוון מזרח, לא יהיה נעים לשבת בה בשעות הבוקר. מה שכן, תסכימו איתנו שאם יושבים בחוץ, זה לרוב שעות אחר הצהריים ואז תוכלו לשבת בה ללא כל בעיה.

בחירת גובה הפרגולה

יש לתכנן את גובה הפרגולה כך שהיא תהיה מעל ארגזי התריסים. יש לא מעט פעמים בהם אדריכלים מתכננים את הפרגולה בגובה ארגז התריס. חשוב להבין שהארגז קשור לגובה החלון וגובה החלון נקבע בהתאם לגובה התקרה. לכן, יש לקחת בחשבון מבעוד מועד את הגובה המתאים.

הכנת תשתית חשמל

על מנת שתוכלו לשבת מתחת לפרגולה, גם בשעות הערב והלילה, יש לדאוג לתשתית חשמל מתאימה. אם אתם בשלב של בניית בית, יש לדאוג שתשתית זאת תהיה חלק מתכנית החשמל. אם מדובר על שיפוץ או הקמה של פרגולה במבנה קיים, אז רצוי להעביר תאורה ממרכז הפרגולה.

סוג החומר של הפרגולה והתאמה לעיצוב הבית

פרגולות אלומיניום הן פרגולות המצריכות הכי פחות תחזוקה. מה שכן, הן יותר יקרות מפרגולות עץ סטנדרטיות. בחישוב כולל, כאשר לוקחים גם את התחזוקה שיש לבצע עבור פרגולות עץ, יכול להיות שפרגולות אלומיניום הן פתרון הרבה יותר משתלם. מלבד פרגולות עשויות מאלומיניום ועץ, יש גם פרגולות מברזל. מדובר על פרגולות לא זולות בכלל. כמו כן, נדרש לתחזק אותן ולצבוע על מנת שלא יחלידו. אלו פרגולות שניתן לראות בבתים מודרניים עם חלונות עם פרופיל בלגי.
לבתים המעוצבים בסגנון כפרי, מתאימה יותר פרגולה מעץ ואלו לבתים המעוצבים בסגנון מודרני, יכולה להתאים פרגולה מאלומיניום. מה שכן, אם אתם מעוניינים ביתרונות של פרגולת אלומיניום ויחד עם זאת אתם רוצים לשמור על מראה כפרי, אז תוכלו לבחור באלומיניום דמי עץ.

התקנה של פרגולה מרחפת או פרגולה על עמודים

מדובר בגדול על עניין עיצוב וכמו כן עניין הכולל עלויות שונות. מעבר לכך, יש גם להביא בחשבון את גודל ומשקל הפרגולה. אם היא גדולה וכבדה, יידרש אישור של מהנדס. כאשר מדובר על מרפסות, מתקינים פרגולה קטנה יחסית ומרחפת ואילו כאשר מדובר על בתים פרטיים, מבוצעת התקנה של פרגולה גדולה ומאסיבית הניצבת על עמודים.
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט