רוצה לקבל פרטים נוספים?

03-6227070service@ariel.co.il

מאשר קבלת דוא"ל

תודה על פניתכם

ההודעה התקבלה במערכת,
נציג שלנו יחזור אליכם בקרוב.

​כיצד לבצע מיחזור משכנתא?
לא ניתן להפריד כיום רכישת דירה מלקיחת משכנתא, כאשר דבר ידוע הוא שההשלכות הכלכליות של המשכנתא נותנות את אותותיהן עשרות שנים קדימה. לכן, כשבוחרים משכנתא חשוב לבצע זאת לאחר מחשבה מעמיקה ותוך לקיחת משתנים רבים בחשבון. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת הוא גם שכבר לוקחים משכנתא, ניתן במהלך השנים לשנות אותה באמצעות הליך מיחזור משכנתא. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הליך זה ועל האופן בו ניתן לבצעו.
מהו מיחזור משכנתא?
המונח מיחזור משכנתא מתייחס ללקיחה של משכנתא חדשה, בתנאים שונים לחלוטין, במקום זו הקודמת. כמובן שהסכומים המחושבים לצורך המשכנתא החדשה הם אלה שעוד נותרו לשלם על הקודמת. תרחיש ראשון אשר עשוי להפוך את הצעד הזה לכדאי הוא שינוי מסוים בתחום המשכנתאות, שפשוט מביא לכך שיש מסלולים אטרקטיביים הרבה יותר מזה שנלקח בזמנו. חשבו, למשל, על מצב בו הריבית על המשכנתאות יורדת, עובדה שהופכת מסלולים "חדשים" למשתלמים יותר. בנוסף, תנאים של תחרות בין בנקים שונים, כיאה לתחום המשכנתאות, עשויה להביא להצעות משתלמות הרבה יותר מהמסלול הקיים של המשכנתא.
 
גם המאפיינים האישיים של האדם שלקח את המשכנתא צריכים להילקח בחשבון. יכולת ההחזר שלו עשויה להשתנות, לטובה או לרעה, במהלך השנים הארוכות בהן נדרשים תשלומי המשכנתא. כאשר הוא מגלה כי התשלומים הנוכחיים "כבדים" עליו, הוא עשוי להיות מעוניין במסלול חדש לחלוטין. גם התרחיש האחר, בו משתפרת היכולת הכלכלית ומעוניינים לסיים עם המשכנתא כמה שיותר מהר, הוא בהחלט בגדר אפשרות.
 
כך ממחזרים משכנתא כיום
 
מיחזור משכנתא הוא הליך שכולל בתוכו מספר שלבים, כך שייתכן מאד שהבנק ממנו נלקחה המשכנתא יערים קשיים מסוימים. הצעד הראשון בדרך להצלחת התהליך הוא בחינה של כדאיות המחזור, תוך התבוננות הן על המסלולים ביניהם משווים והן על העלויות הכרוכות במיחזור משכנתא. ההליך כרוך בעמלת פירעון מוקדם, כשלצד זה ייתכנו עמלות עבור אי הודעה מוקדמת ועוד. לכל אלה יש השפעה כלכלית, כך שברור שלא ניתן או מומלץ לבצע מיחזור משכנתא מדי מספר חודשים. ניתן להיעזר בגורמים מקצועיים, דוגמת יועצי משכנתאות, כדי ללמוד על הכדאיות של התהליך.
 
הליך מיחזור המשכנתא מצריך מספר פעולות שיש לבצע בבנקים עצמם. נדרש לקבל אישור עקרוני מהבנק לביצוע המיחזור, כשלצורך זה שוקלים אנשיו את מוסר התשלומים של אותו אדם: תשלום שאינו סדיר מקטין מאד את הסיכויים לאישור המיחזור. גם בבנק בו מעוניינים לקחת את המשכנתא החדשה נדרש לבצע מספר פעולות, המקבילות למעשה להליך הלקיחה של משכנתא מאפס.
חזרה
כל הזכויות שמורות © לאריאל יזמות
fusion-studio פיתוח אתרים באינטרנט